Żołnierz, który nie widział psa partnera od 2 lat, w końcu łączy się z nim na lotnisku

Żołnierz, który nie widział psa partnera od 2 lat, w końcu łączy się z nim na lotnisku

Jeśli chodzi o taktykę wojenną, jednym z przydatnych sposobów wykrywania bomb i min lądowych jest posiadanie wyszkolonego psa K-9, który może wywęszyć bombę z odległości metrów. Podczas wojny w Afganistanie wiele istnień ludzkich zostało uratowanych dzięki psom, które znalazły niebezpieczną broń, zanim żołnierze mogli na nią przypadkowo nadepnąć.

Pexels – Pixabay

Źródło:
Pexels – Pixabay

Po odbyciu służby wojskowej psy te przechodzą na emeryturę i są oddawane do adopcji. Pierwszym priorytetem są zawsze żołnierze, z którymi pracowały, ale nie zawsze tak się dzieje. Może to również oznaczać wydanie tysięcy dolarów, zwłaszcza gdy wojskowy mieszka w innym stanie niż emerytowany pies wojenny.

YouTube – NBC News

Źródło:
YouTube – NBC News

Na szczęście jest jedna kobieta, która uczyniła misją swojego życia ponowne połączenie emerytowanych psów wojskowych z żołnierzami, z którymi pracowały.

Molli Oliver jest stewardessą z Kalifornii, która pracuje w United Airlines od ponad 40 lat. Może i jest stewardessą, ale jej prawdziwą pasją jest pomaganie wojskowym psom wojennym w powrocie do wojskowych, z którymi pracowały i z którymi się zżyły.

Koszt podróży do miejsc, w których żyją żołnierze, a jednocześnie przynoszenie ze sobą psów nie jest tanie, ale Molli robi to wszystko na własny koszt.

“Kocham psy i kocham moje wojsko, które dba o moją wolność przez całe życie. Więc połączenie tych dwóch rzeczy jest korzystne dla obu stron.”

W rzeczywistości robiła to wielokrotnie, a za czwartym razem Molli przywiozła wojskowego psa wojennego o imieniu Taylor.

Pies, pieszczotliwie nazywany “Tay-tay” lub “Księżniczką Taylor”, służył dwa razy w Afganistanie. Uratowała wielu żołnierzy, wywąchując bomby i miny. Była tak dobra w swojej pracy, że talibowie wyznaczyli nawet nagrodę za jej głowę.

Molli dowiedziała się o Taylor i wiedziała, że pies zasługuje na to, by być ze swoim przewodnikiem. Natychmiast Molli zarezerwowała podróż pierwszą klasą do Boise, gdzie towarzyszyła Taylorowi, gdy lecieli na spotkanie z sierżantem Tomem Hansonem, poprzednim przewodnikiem Taylor.

YouTube – NBC News

Źródło:
YouTube – NBC News

Sierżant Hanson był niespokojny i podekscytowany, gdy czekał na Taylor na lotnisku.

W końcu samolot Molli i Taylora wylądował i oboje byli w drodze na spotkanie z wojskowym. Gdy tylko Taylor zaokrągliła róg i zobaczyła sierżanta Hansona, piesek merdał podekscytowanym ogonem i pobiegł w stronę czekających ramion żołnierza. Nie widzieli się od dwóch lat.

YouTube – NBC News

Źródło:
YouTube – NBC News

Mogli być daleko od siebie po wspólnej służbie w Afganistanie, ale kiedy Taylor go zobaczyła, wiedziała dokładnie, kim jest i podskoczyła, by spotkać się z jego uściskiem. To było bardzo słodkie ponowne spotkanie, które pozostawiło żołnierza we łzach szczęścia.

“To tak, jakby brakowało mi części mnie, a odzyskanie jej teraz, sprawi, że znów będę cały”, podzielił się sierżant Hanson z NBC News.

Wszystko to nie będzie możliwe bez Molli i jej miłego serca. To naprawdę inspirujące wiedzieć, że ludzie tacy jak ona sprawiają, że świat staje się lepszy.

Bądź świadkiem ich wzruszającego spotkania, oglądając wideo poniżej!

Proszę POKAŻ to swoim przyjaciołom i rodzinie.