Znaleziono kota w sąsiedztwie tydzień przed Walentynkami, teraz po roku wygląda jak zupełnie inny kot! 🐱✨

Kota znaleziono w sąsiedztwie na tydzień przed Walentynkami. Teraz wygląda jak inny kot rok później.

słodki kot uratowany


OhanaAndreaChristian

Na około tydzień przed Walentynkami w zeszłym roku, Merinda, ratownik zwierząt, znalazła kota w ciężkim stanie siedzącego na ganku w sąsiedztwie.

Kot miał kulawą nogę, był pokryty świerzbem i rozpaczliwie potrzebował pomocy. Merinda przyprowadziła kota do Andrei Christian, wolontariuszki St Francis Society Animal Rescue, która ma duże doświadczenie w pomaganiu kotom w podobnym stanie.

“Nazwałam nową wyjątkową dziewczynę Ohana – ‘Ohana oznacza rodzinę, a rodzina oznacza, że nikt nie jest pozostawiony lub zapomniany’.”

.
sweet cat snuggly


AndreaChristian

Andrea zauważyła, że kiedy Ohana szła, całe jej ciało poruszało się w różnych kierunkach. “Oprócz ciężkiego przypadku świerzbu, małe ciało Ohany zostało zmiażdżone w pewnym momencie w jej przeszłości i zagoiło się bez odpowiedniej opieki medycznej.”

Mimo wszystkiego, co Ohana przeszła, była promykiem słońca, dudniła mruczeniem i wydawała się wdzięczna za wygodny pokój i towarzystwo swojej przybranej mamy.

sweet cat mange


AndreaChristian

Z czasem Ohana rosła w siłę i pewność siebie. Pewnego ranka wyszła ze swojego pokoju i przyprowadziła Andreę do swojej pustej miski, domagając się drugiego śniadania.

Kiedy nie była głodna, zapraszała Andreę, by usiadła obok niej na leżaku, gotowa na rozpieszczanie. “Chciałaby, żebym cały czas ją czesała i głaskała.”

.
cat friendly attention seeker


AndreaChristian

Ohana otrzymała leczenie artretyzmu i suplementy, które pomogły jej się zrelaksować, wspomogły jej mobilność i wzmocniły jej ciało. “W tej złamanej dziewczynie jest tyle życia i szczęścia.”

Dzięki odpowiedniej opiece jej skóra zagoiła się, jej piękne futro zaczęło przybywać, a jej energia gwałtownie wzrosła.

sweet cat mange


AndreaChristian

Zaczęła się wspinać, biegać i robić wszystkie normalne kocie rzeczy na świecie. Wskoczyła na ladę, zlew i krzesła, nieustannie szukając dodatkowego jedzenia.

Ohana ukradkiem podkradała świeżo przygotowane kocie jedzenie z lady i nie przyjmowała odmowy.

hungry cat counter


Ohana wskoczyła na ladę, domagając się jedzeniaAndreaChristian

Po bardzo potrzebnym zabiegu dentystycznym, Ohana jest teraz bezzębna, ale to, czego brakuje jej w kości słoniowej, nadrabia osobowością.

Jej koci charakter ujawnił się wraz z poprawą jej zdrowia. Dogadywała się z opiekunami, którzy postrzegali ją jako dominującego kota. Chciała być królową zamku, szefem swojej domeny.

playful happy cat


Skakała po meblach i biegała z nowo odkrytą energiąAndreaChristian

Ohana potrzebuje comiesięcznego leczenia złamanych kości i diety, aby uniknąć dodatkowego obciążania stawów.

Ohana odmówiła przebywania w transporterze, gdy była u weterynarza, więc Andrea zaczęła ją trenować w uprzęży. Ohana szybko przystosowała się do chodzenia w uprzęży z wdziękiem i pewnością siebie.

happy snuggly cat


AndreaChristian

“Ona jest cała miłością, mruczeniem i szczęściem. Zasługuje na to, by być centrum rodzinnego świata. Zasługuje na wiele lat rozpieszczania i bezpieczeństwa.”

Droga do znalezienia odpowiedniego domu dla Ohany nie była łatwa, biorąc pod uwagę jej dziwactwa i potrzeby. Po miesiącach poszukiwań i nadziei Andrea otrzymała wiadomość, na którą czekała.

sweet panther kitty cat


Jej skóra zagoiła się, a jej wspaniałe futro odrosłoAndreaChristian

“Ohana i ja odbyliśmy bardzo długą rozmowę w samochodzie w drodze do jej miejsca przeznaczenia. Powiedziałam jej, że będę za nią tęsknić każdego dnia mojego życia, ale mam nadzieję, że jej serce wkrótce będzie tak pełne jej nowej rodziny, że z czasem o mnie zapomni.

“Ta piękna dziewczyna skradła serce swojego weterynarza, dr Anny. To było przeznaczenie. Nie mogłabym prosić o bardziej idealny dom dla tej idealnej dziewczyny.”

.
szczęśliwy kot adoptowany


St Francis Society Animal Rescue

Od uratowania Ohany minął rok. Rozkwitła w przepiękną panterę domową o miękkiej, lśniącej sierści i słodkiej, cherubinkowej twarzy, jak idealna Walentynka.

beautiful house panther cat


Ohana rozkwitła jako wspaniała pantera domowaDr Anna

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej na Andrea’s fosters on Instagram and St Francis Society Animal Rescue @stfrancisrescuetampa.

Related story: Kot podąża za kotką przez drzwi do domu, więc jej kocięta nie będą musiały mieszkać na zewnątrz