Zdjęcie psa czekającego przy pustym łóżku szpitalnym swojego zmarłego właściciela porusza struny serca

Zdjęcie psa czekającego przy pustym łóżku szpitalnym swojego zmarłego właściciela porusza struny serca

Ostatnio uwagę przyciągnęło zdjęcie psa, a powód, dla którego je zrobiono, jest przejmujący. Na zdjęciu widać Moose’a, 3-letniego Lab mixa, który siedzi obok pustego szpitalnego łóżka i czeka na swojego właściciela. Niestety, jego człowiek nigdy nie wróci.

Moose był widziany w zeszłym tygodniu spokojnie czekając przy szpitalnym łóżku swojego futrzaka w tym łamiącym serce obrazie opublikowanym przez NorthStar Pet Rescue. Pies wydawał się czekać na powrót właściciela, nie zdając sobie sprawy, że jego właściciel niedawno zmarł na raka.

On nie wróci.

Moose został zwrócony do Eleventh Hour Rescue, schroniska, z którego został adoptowany rok wcześniej.

“Polityka adopcyjna Eleventh Hour Rescue jest taka, że jeśli adoptujący nie może zatrzymać jednego z naszych psów z jakiegokolwiek powodu, pies musi do nas wrócić, i tak właśnie zrobił Moose. Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zatłoczeni, zawsze robimy miejsce dla jednego z naszych własnych”, powiedział schronisko.

Schronisko podzieliło się również tym, jak znaleźli Moose’a.

Flickr – Deb

Źródło:
Flickr – Deb

Pies został odkryty przywiązany do znaku kolejowego w Georgii w 2017 roku. Spędził wiele miesięcy w lokalnym schronisku, zanim został wysłany do Eleventh Hour, gdzie jego niedawno zmarły właściciel adoptował go.

Prośba o “pomoc w uzdrowieniu jego serca” została zawarta w szeroko udostępnionym poście na Facebooku, który odnosił się do Moose’a jako “słodkiego szczęśliwego chłopca z natury.”

Potrzebuje rodziny teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Flickr – James in Oregon

Flickr – James in Oregon )

“Moose jest obecnie kochany i otoczony opieką w EHR Kennel w Randolph, NJ. Jest to 3-letni Lab mix, który ma złamane serce, uwielbia dzieci, jest w porządku z psami (całkiem neutralny wobec nich), ale nie jest przeznaczony do domu z kotami lub ptakami”, schronisko napisało na Facebooku.

“Jeśli możesz pomóc sercu Moose’a, oferując mu tymczasowy dom zastępczy lub dom stały, proszę wejdź na stronę ehrdogs.org i umieść aplikację, aby spotkać tego słodkiego, kochającego chłopca. Naprawmy razem to złamane serce.”

I ten post łatwo stał się wirusowy.

Flickr – spurekar

Źródło:
Flickr – spurekar

Dzięki internetowi opowieść Moose’a była szeroko udostępniana w całej okolicy, a schronisko wkrótce zaczęło dostawać kilka wniosków o adopcję od setek osób, z których niektóre podróżowały nawet z tak daleka jak Australia!

Wszyscy czekali na aktualizację od Eleventh Hour, a 22 lipca 2019 roku wszyscy otrzymali aktualizację, której chcieli: Moose został adoptowany! Personel schroniska podjął decyzję o sparowaniu Moose’a z rodziną z New Jersey.

Moose znalazł swoją nową rodzinę.

“Byli jednym z pierwszych zgłoszeń, które otrzymaliśmy na Moose’a. Widzieli post, zanim stał się wirusowy”, Linda Barish, członek wykonawczy i wolontariusz w Eleventh Hour, podzielił się. “Tak wiele psów jest poddawanych eutanazji, które potrzebują domu każdego dnia, które są doskonale wspaniałymi psami. Mam nadzieję, że to przynosi świadomość do ratowania i ludzie będą zobowiązani do przyjęcia i nie kupowania.”

Jesteśmy wdzięczni tej rodzinie za danie Moose’owi jego wiecznego domu! Pies wydaje się być zadowolony ze swoich nowych ludzi, a może nowy dom pomoże mu wyleczyć jego złamane serce.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.