Zaniedbany pies znaleziony uwięziony w stodole dostaje 35 funtów matowej sierści ogolonej

Zaniedbany pies znaleziony uwięziony w stodole dostaje 35 funtów matowej sierści ogolonej

Pewnego dnia zaniepokojony dobry Samarytanin zaczął się martwić o psa swojego sąsiada. Sąsiad dobrego Samarytanina był śmiertelnie chory, a ich siedmioletni Great Pyrenees był uwięziony w stodole przez cały czas. Dobry Samarytanin zadzwonił do pary groomerów, których znał, a oni poszli sprawdzić psa.

Groomerzy byli zszokowani stanem psa.

Big Fluffy Dog Rescue

Źródło:
Big Fluffy Dog Rescue

Stodoła była wyjątkowo brudna, a biedny pies również wyglądał źle.

Najbardziej szokujące ze wszystkiego było to, że pies był pokryty ogromną, matową sierścią. Sierść była tak ciężka, że pies ledwo mógł stać.

Big Fluffy Dog Rescue, grupa, która przygarnęła psa, podzieliła się więcej o nim na swojej stronie na Facebooku:

“Nie można sobie wyobrazić nędzy, w jakiej żył ten pies i nie ma słów adekwatnych do przekazania grozy. Osoba, która była jego właścicielem, po prostu rzuciła mu jedzenie i wodę. Warunki były tak okropne, że musieli łopatą wyrzucać odchody, aby móc nawet otworzyć drzwi, aby go wyprowadzić. Ani razu przed zrobieniem tego zdjęcia ten pies nie chodził po trawie ani nie widział nad sobą nieba.”

Groomerzy natychmiast zaczęli golić psa. Był zdenerwowany, gdy zobaczył obcinaczki, ale potem zaczął się rozluźniać. Wydawało się, że rozumie, iż groomerzy chcą mu pomóc.

Amanda Brook Charsha-Lindsey

Źródło:
Amanda Brook Charsha-Lindsey

Mimo, że piesek tyle przeszedł, nadal był bardzo przyjazny.

Jedna z groomerów, Jessica Kincheloe, powiedziała The Dodo:

“Był OK z ludzkim dotykiem, ale nie wydawał się znajomy. Rozgrzał się do nas naprawdę szybko. Szczególnie po zaoferowaniu smakołyków.”

Kiedy skończyli golić szczeniaka, przynieśli go do jego nowego domu w Big Fluffy Dog Rescue. Tam otrzymał nowe imię: Lazarus.

Facebook/K97.5 – Kamloops’ Classic Rock

Źródło:
Facebook/K97.5 – Kamloops’ Classic Rock

Pies wyglądał znacznie lepiej, ale teraz grupa ratunkowa chciała pomóc psu również poczuć się lepiej.

Szczeniak miał pewne problemy zdrowotne, w tym złamany ogon i kilka małych guzów. Grupa ratunkowa zabrała psa do weterynarza i dostała te kwestie sprawdzone. Pomogli mu również zacząć dochodzić do siebie psychicznie po jego męce.

Na początku Lazarus nie mógł nawet chodzić. Ale po wielu treningach pies postawił kilka chwiejnych kroków!

Big Fluffy Dog Rescue chciał również dać Lazarusowi specjalny smakołyk, więc przynieśli mu jego własny stek. Na początku nie był pewien, jak go zjeść i po prostu go wąchał. Ale po kilku chwilach wahania, w końcu wziął duży kęs!

Gdy Łazarz był już zdrowy zarówno fizycznie jak i psychicznie, Big Fluffy Dog Rescue rozpoczął poszukiwania jego nowego, wiecznego domu.

Szybko znaleźli dla niego odpowiedni dom, z mamą i tatą, którzy kochali go ponad wszystko.

Do swoich ósmych urodzin Łazarz był zdrowy, miał piękną, zadbaną sierść.

Amanda Brook Charsha-Lindsey

Źródło:
Amanda Brook Charsha-Lindsey

Łazarz po uratowaniu w 2016 roku miał kilka wspaniałych lat z mamą i tatą.

Dni spędzał biegając po swoim dużym podwórku z innym psim rodzeństwem. Jego mama traktowała go również na pyszne psie lody, a na urodziny zawsze miał tort.

Amanda Brook Charsha-Lindsey

Źródło:
Amanda Brook Charsha-Lindsey

Niestety jednak, kilka lat po uratowaniu Łazarz znów zachorował i niestety odszedł w wieku 10 lat. W swoich ostatnich chwilach był otoczony przez bliskich.

Amanda Brook Charsha-Lindsey

Źródło:
Amanda Brook Charsha-Lindsey

Tak się cieszymy, że Łazarz trafił do dobrego domu z rodzicami, którzy kochali go ponad wszystko i dali mu najlepsze lata życia. Łazarza będzie nam brakowało, ale jego duch żyje dalej.

Sprawdź filmik, na którym Łazarz stawia swoje pierwsze kroki poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.