‘Zamknięty’ porzucony pies tuli się w kącie budy bojąc się świata

‘Zamknięty’ porzucony pies tuli się w kącie budy bojąc się świata

Zwierzęta też mają uczucia i to jest druzgocące, jak wielu ludzi wydaje się o tym zapominać.

Posiadanie zwierzęcia domowego jest przywilejem, a nie grą, w której powinno być łatwo je oddać i zostawić. Dla tych zwierząt, ich ludzie są ich światami, więc tylko wyobraź sobie, jeśli znajdą się nagle porzucone?

Zwierzęta też się krzywdzą.

Youtube – The Dodo

Źródło:
Youtube – The Dodo

Kiedy porzucony pies o imieniu Kita został uratowany, założono, że będzie sam przez wiele tygodni na “akrach i akrach posiadłości” Była absolutnie przerażona, ponieważ dosłownie nie miała nikogo.

Tej nocy Julie chętnie zabrała ją do domu i dała biednemu psu bardzo potrzebną kąpiel. Pomimo uratowania, Kita przez cały czas wyglądała na niesamowicie załamaną.

Youtube – The Dodo

Źródło:
Youtube – The Dodo

Pies był zdruzgotany.

“Była schowana w małej, malutkiej kulce, tak małej, jak tylko mogła się zrobić” – wspominała Julie.

Nawet najdrobniejsze rzeczy ją przerażały. Nigdy nie dowiemy się wszystkiego, przez co musiała przejść, ale jej działania pokazują, że jej przeszłość wcale nie była łatwa. Ostatecznie Kita zawsze zachowywała się tak, jakby bała się, że znów zostanie pozostawiona sama sobie.

Youtube – The Dodo

Źródło:
Youtube – The Dodo

Julii pękło serce, gdy zobaczyła Kitę w takim stanie.

“W końcu podniosłam ją i położyłam na kanapie” – wspominała. “Cztery lub pięć dni po, podskoczyła i położyła się tuż obok mnie, a ja zaczęłam płakać.”

Pierwsze kilka dni Kity przyniosło do domu rollercoaster emocji, więc kiedy zaczęła wykazywać oznaki poczucia bezpieczeństwa, Julie nie mogła pomóc, ale była wdzięczna.

Youtube – The Dodo

Źródło:
Youtube – The Dodo

Kita zaczęła się ocieplać.

W przeciwieństwie do tego, jak bardzo była początkowo przerażona, teraz pies zaczyna się otwierać. W rzeczywistości ten uroczy pies jest kompletnym poszukiwaczem uwagi. Ona po prostu kocha uwagę.

“Ona zyskuje tę pewność siebie, którą każdy pies powinien mieć. W końcu bardzo powoli i bardzo niezdecydowanie weszła po raz pierwszy na schody” – wspominała z sentymentem Julie.

Youtube – The Dodo

Źródło:
Youtube – The Dodo

“Widzieć, jak przechodzi ze smutnego, mokrego szczeniaka, który został złapany w klatce, do przytulania się na kanapie, przyjmowania miłości i proszenia o miłość. To niesamowite”, dodała.

Powoli, leczyła się.

Po dwóch tygodniach opiekowania się Kitą, byli w stanie znaleźć jej rodzinę na zawsze. Kita jest teraz w swoim domu, gdzie nic na świecie nie zmusi ich do opuszczenia jej.

Według jej nowej rodziny, Kita walczyła, kiedy po raz pierwszy zabrali ją do domu. Chowała się i wahała się, czy pozwolić komukolwiek ją dotknąć.

Znów była w trybie dostosowawczym.

Youtube – The Dodo

Źródło:
Youtube – The Dodo

Na szczęście jej “siostry” pomogły jej przyzwyczaić się do nowego domu. Mieszka z nią kilka psów o imieniu Raven i Flare.

“Kita była zdecydowanie nieśmiała na początku wychodząc na zewnątrz, ale jak zobaczyła Flare i Raven, poczuła się trochę bardziej komfortowo, aby pójść i wystartować również”, podzieliła się futrzana mama Kity.

Ostatecznie Kita rozgrzała się i pokazała, że tak jak inne psy, ona również uwielbia się bawić. Zawsze jest podekscytowana zabawą i bieganiem na zewnątrz oraz spędzaniem czasu ze swoimi ukochanymi siostrami. Zajęło to trochę czasu, ale wszystko było tego warte.

Złamane serce Kity jest teraz tylko przeszłością, ponieważ żyje swoim nowym życiem pełnym miłości i radości.

Zobacz film poniżej, aby być świadkiem podróży Kity.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.