Zaginiony głuchy pies łączy się z ukochaną rodziną po prawie 11 miesiącach rozłąki

Zaginiony głuchy pies łączy się z ukochaną rodziną po prawie 11 miesiącach rozłąki

Rufus uciekł pewnego dnia ze swojego domu, a jego mama, Marisa, nie mogła go znaleźć.

Marisa skontaktowała się z Team Frijoles, lokalną grupą wolontariuszy, z prośbą o pomoc, a oni natychmiast podjęli działania i rozpowszechnili informacje o zaginionym psie.

Marisa jest szczególnie zaniepokojona, ponieważ Rufus jest głuchy. A głuchy pies zagubiony na ulicy to nie jest dobre połączenie.

YouTube – KRQE

Źródło:
YouTube – KRQE

Rufus pojawił się w życiu Marisy, samotnej matki, i jej dzieci, gdy jedno z jej dzieci, dziewięcioletnia Zamora Moon, odeszła w 2017 roku na rzadki nowotwór. Rufus był ich “psem uzdrawiającym”.

Na początku nie wiedzieli, że Rufus jest głuchy, ale w końcu zdali sobie sprawę z jego stanu, gdy nie reagował na głośne dźwięki.

YouTube – KRQE

Źródło:
YouTube – KRQE

Zanim Rufus zamieszkał z Marisą, był maltretowanym psem, a jego pierwsi właściciele nie wiedzieli, jak radzić sobie z jego stanem.

Ale to nie miało znaczenia dla Marisy i jej dzieci. Kochali Rufusa, bo był psem o super mocy.

Postanowili zostawić swoją przeszłość za sobą i zacząć od nowa w Santa Fe w Nowym Meksyku. A przeprowadzka i nowe środowisko mogły być zbyt duże dla Rufusa, co mogło być powodem, że uciekł miesiąc po przeprowadzce.

I chociaż minęły już miesiące od jego pierwszego zniknięcia, ze względu na ich miłość do Rufusa, nigdy tak naprawdę nie porzucili nadziei, że pewnego dnia zostaną ponownie połączeni.

YouTube – KRQE

Źródło:
YouTube – KRQE

Ten dzień w końcu nadszedł, kiedy motocyklistka Arabel Solis zauważyła Rufusa w pobliżu Santa Fe Animal Shelter.

Ten dzień nadszedł miesiące po tym, jak Rufus został po raz pierwszy zgłoszony jako zaginiony. Ponieważ Arabel wiedział, jak to jest stracić zwierzę, nie mógł pozwolić, by jakikolwiek przybłęda po prostu był.

W końcu może to być czyjeś zwierzę, które w tym przypadku było pupilem Marisy.

YouTube – KRQE

Źródło:
YouTube – KRQE

“Myślisz, że twój pies odszedł, że już nigdy go nie zobaczysz” – powiedziała Arabel .

Arabel zrobiła zdjęcie i zgłosiła przybłędę oraz zaalarmowała Team Frijoles.

Team Frijoles nie tracił czasu na zastawianie pułapek, aby zwabić przybłędę. W tym momencie nadal nie są pewni, czy to naprawdę był Rufus. Ustawili kamery, obszar karmienia i sposób na uwięzienie psa. I byli w stanie schwytać psa!

Zabrali psa do weterynarza, sprawdzili jego mikroczip i potwierdzili, że to rzeczywiście Rufus!

Marisa i jej rodzina zostali poinformowani i natychmiast mieli wirtualne spotkanie, ponieważ byli w tym czasie w Hiszpanii.

YouTube – KRQE

Źródło:
YouTube – KRQE

A kiedy wrócili, mieli takie słodkie ponowne spotkanie!

Rufus nie był pewny na początku i powąchał Marisę, zanim potwierdził, że rzeczywiście jest jego mamą. Jego ogon zaczął merdać z prędkością błyskawicy, a on nie mógł dostać wystarczająco dużo przytulania od swojej mamy.

Po prawie roku, był tak szczęśliwy, aby być z powrotem w ramionach swojej rodziny.

YouTube – KRQE

Źródło:
YouTube – KRQE

“Życie zmienia się w ciągu minuty”, powiedziała Marisa . “Nie znam sił, które są, czy Bóg był zaangażowany, nie wiem, ale czuję, że zdarzył się wielki cud i czuję się naprawdę błogosławiona.”

YouTube – KRQE

Źródło:
YouTube – KRQE

Obejrzyjcie cudowne ponowne spotkanie Marisy i Rufusa w poniższym filmie.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.