Właściciel pyta psa, czy przytuli kota i robi się zabawnie

Właściciel pyta psa, czy przytuli kota i robi się zabawnie

Niezależnie od tego, czy miałeś zły dzień, nie możesz się doczekać drzemki, czy po prostu jesteś w przytulnym nastroju, przytulanki są lekarstwem! Kilka dobrych snuggle time jest jedną z najlepszych rzeczy na świecie – wszyscy to wiemy!

Dla pewnego psa, przytulanie się do swojego najlepszego przyjaciela nie jest tylko miłą rzeczą, to styl życia!

Pexels

Źródło:
Pexels

Watson to pies, który uwielbia przytulać się. Ostatnio stał się sławny na YouTube z powodu tego, jak urocze są jego małe sesje przytulania ze swoim przyjacielem! Zanim pomyślisz za dużo o tym, przytulanka Watsona nie jest nawet człowiekiem – to inny pies!

Na filmie widzimy, jak właścicielka Watsona pyta swojego pupila “kto jest dobrym chłopcem”.

YouTube

Źródło:
YouTube

Dla psa bycie dobrym chłopcem to mniej więcej tak dobry komplement, jaki można dać. Kiedy Watson zostaje zapytany, kto jest dobrym chłopcem, robi coś niesamowitego. Zamiast przyjąć komplement dla siebie, postanawia szczekać! Próbuje w ten sposób powiedzieć coś swojemu właścicielowi..

YouTube

Źródło:
YouTube

Wkrótce okazało się, że wszystko jest jasne.

YouTube

Źródło:
YouTube

Gdy ta pyta go “no to kto jest dobrym chłopcem?”, Watson przenosi się na swojego przyjaciela Tiko. Jak każdy najlepszy przyjaciel, Watson próbuje powiedzieć mamie, że nie jest prawdziwy dobry chłopak, Tiko zasługuje na wszystkie zasługi! Psy nie potrafią mówić, oczywiście, więc Watson postanawia jej to pokazać. Idąc nad nią, sięga dookoła i przytula swojego przyjaciela tak, jak zrobiłby to człowiek!

Ten moment jest uroczy i pokazuje, jak bardzo Watson kocha Tikę.

YouTube

Źródło:
YouTube

W drugim klipie widać, jak Watson podchodzi, by ponownie przytulić swojego przyjaciela. Kiedy dano opcję przytulania się z kimkolwiek, dokonuje łatwego wyboru. Podchodzi i stara się podejść jak najbliżej do swojego przyjaciela! Naprawdę kocha go jak brata.

YouTube

Źródło:
YouTube

Za przytulaniem stoi poważna nauka!

Przytulanie jest dobre dla ciebie! Istnieje powód, dla którego ludzie (i prawdopodobnie psy) tak bardzo kochają się przytulać.

Kiedy przytul się z kimś, na kim ci zależy, twoje ciało uwalnia hormon zwany oksytocyną, który cię uspokaja i sprawia, że lepiej radzisz sobie ze stresem – WebMD

Pexels

Źródło:
Pexels

Nawet jako niemowlęta, wydajemy się być uwarunkowani do pragnienia dotyku.

Dotyk wyzwala w naszym ciele specjalne hormony, a także hamuje hormony stresu. Dr Tiffany Field odkryła, że kiedy masujemy wcześniaki, przybierają one na wadze o około 45 do 50% więcej i są wypisywane ze szpitala około sześć dni wcześniej niż wcześniaki, które nie otrzymują stałego dotyku. Wprowadzenie zwiększonej ilości dotyku do opieki zdrowotnej nad wcześniakami pozwoliłoby zaoszczędzić około 10 000 dolarów na każdym wcześniaku, ponieważ dzieci wracałyby do domu 6 dni wcześniej. Jeśli pomnożymy to przez 470 000 wcześniaków urodzonych każdego roku, zaoszczędzimy 4,7 miliarda dolarów! – Nauka o ludziach

Dla psa dotyk oznacza przynależność do stada.

Pexels

Źródło:
Pexels

Więcej niż tylko bycie miłym, spanie i przytulanie dla psów pokazuje, że są przyjaciółmi i częścią stada. W psich terminach, przytulanie się z kimś oznacza, że akceptują je i pozwolili im zbliżyć się do paczki. Kiedy myślisz o tym, to naprawdę nie jest wszystko, co różni się od ludzi, prawda?

Sprawdź urocze wideo poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.