Willie Nelson pisze emocjonalny list z żądaniem ochrony dzikich koni

Willie Nelson pisze emocjonalny list z żądaniem ochrony dzikich koni

Kiedy myślimy o dzikich zwierzętach, konie nie są pierwszym rodzajem, który przychodzi nam na myśl.

Ale jest kilka miejsc w USA, gdzie dzikie konie przemierzają ziemię publiczną.

Według American Wild Horse Campaign, dzikie konie znajdują się na wyznaczonych przez rząd Obszarach Zarządzania Stadem w stanach takich jak Arizona, Kalifornia, Kolorado, Idaho, Montana, Nevada, Nowy Meksyk, Oregon, Utah i Wyoming.

Organizacja mówi, że sześć stanów już straciło swoje populacje dzikich koni. Nacisk na usuwanie koni z natury jest coraz większy.

Specjalne interesy i prywatne firmy hodowlane nadal naciskają na agencje rządowe, takie jak Bureau of Land Management, aby wykorzystać ziemię, na której przebywają dzikie konie.

Organizacja muzyka Williego Nelsona Return to Freedom, Wild Horse Conservation powiedziała, że problem zaczął się od praw uchwalonych przez Kongres.

“Pięćdziesiąt lat temu, Kongres jednogłośnie przegłosował ochronę dla dzikich koni i osłów Ameryki poprzez prawo zwane Wild Free-Roaming Horses and Burros Act. To mógłby być koniec historii, gdyby Kongres nie uchwalił wtedy mandatu wielokrotnego użytku, zmuszającego dzikie konie, osły i inne dzikie zwierzęta do dzielenia chronionej ziemi z prywatnym wypasem zwierząt, projektami energetycznymi i publiczną rekreacją. Stworzyło to konflikt pomiędzy Bureau of Land Management, ranczerami, deweloperami energetycznymi i obrońcami dzikich koni, i stworzyło sytuację, w której dzikie konie mają przewagę liczebną”, napisał Nelson w oświadczeniu na stronie organizacji na Facebooku .

Nelson mówi, że Bureau of Land Management (BLM) używa teraz funduszy podatników do zaokrąglania i ograniczania liczby dzikich koni w niektórych obszarach, kiedy czują, że populacje rosną zbyt duże.

The Animal Legal Defense Funds mówi, że dzikie konie są czasami zaokrąglane i umieszczane w przerażających warunkach, gdzie są stłoczone w przyczepach.

Są również mieszane z nieznanymi końmi, co powoduje, że ranią się nawzajem. Wiele z dzikich koni jest wysyłanych do rzeźni, gdzie strzela się im w głowę z bolcowego pistoletu.

“Dzikie konie, podobnie jak inne dzikie zwierzęta, miały być dzikie i wolne. Historyczne zespoły rodzinne są łamane, ponieważ konie są rozdzielane na zawsze. Niektóre są adoptowane lub sprzedawane, a wiele tysięcy innych kończy życie w zatłoczonych zagrodach lub dzierżawionych pastwiskach, wystawionych na działanie żywiołów. Niektóre kończą na uboju w celu spożycia przez ludzi za granicą” – wyjaśnia Nelson.

Nelsonowi bardzo zależy na koniach. Według My Modern Met, ma on ponad 70 żyjących na swoim 700-akrowym ranczu poza Austin, TX.

Wiele z nich zostało uratowanych przed wysłaniem do rzeźni.

“Moje konie są prawdopodobnie najszczęśliwszymi końmi na świecie”, powiedział Nelson w wywiadzie z 2019 roku. “Dostają ręcznie karmione dwa razy dziennie, a były po prostu gotowe, aby iść na rzeź to prawdopodobnie ostatnia rzecz, którą pamiętały, więc są szczęśliwymi końmi.”

Nelson chce zapewnić, że konie pozostają dzikie i wolne i nie muszą być ratowane, i wzywa społeczeństwo do pomocy.

Wzywa społeczeństwo do wywierania presji na Bureau of Land Management i ustawodawców, aby chronić dzikie konie poprzez uchwalenie ustawy Save America’s Forgotten Equines (SAFE).

“Pomóż nam przerwać cykl łapanek dzikich koni i usuwania ich, dzwoniąc do swoich członków Kongresu dzisiaj przez centralę w Kapitolu pod numerem (202) 224-3121 i wzywając ich do wsparcia wszystkich wysiłków w Kongresie, aby zakończyć masowe łapanki dzikich koni, i zwiększyć wykorzystanie bezpiecznej i humanitarnej kontroli płodności; również do ochrony wszystkich koni przed ubojem poprzez uchwalenie SAFE Act natychmiast. Nasi wybrani urzędnicy muszą wiedzieć, że jest to priorytet dla Amerykanów. Uleczmy nasze podziały, łącząc się w tym wspólnym celu” – pisze Nelson.

Ustawa SAFE na stałe zakazałaby uboju koni w USA i zakazała eksportu koni na rzeź w innych krajach.

Uchwalenie tej ustawy mogłoby uratować niezliczone Wildhorse przed okrutnym losem.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz pomóc w ratowaniu dzikich koni tutaj.

Zobacz filmik z niektórymi końmi Powrót do Wolności, Wild Horse Conservation pomaga poniżej!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.

Źródło: My Modern Met, Return to Freedom, Wild Horse Conservation, American Wild Horse Campaign,