czy słyszałeś w oddali wycie wilków? Eksperci o zachowaniu tych kłów twierdzą, że jest to mechanizm komunikacyjny. Wykorzystują go do ostrzegania o możliwym zagrożeniu oraz jako element zachowań związanych z pozyskiwaniem matek.
Dzięki dzisiejszym zdobyczom techniki udało się zrobić kilka zdjęć małego wilczego kubka wydającego pierwsze wycie. Wyglądało to tak, jakby testowało, jak dobrze potrafi przykuć uwagę otoczenia.
Zaskakujące jest to, że pomimo tego, że ma zaledwie miesiąc, hałas jaki wytwarza jest na tyle głośny, że słychać go z dużej odległości. To jest właśnie co próbują wydobyć ze swoich badań członkowie Voyageurs Wolf Project.
Populacja wilków w północnej Minnesocie w USA jest przedmiotem trwających badań. Grupa pracująca nad badaniami stwierdziła co następuje: “Posłuchaj kilku pierwszych wyjeń tego wilczego szczeniaka sprzed zaledwie kilku tygodni! Małe ostrzeżenie: szczeniak jest dość głośny w wieku zaledwie 4 tygodni!”.
Na zdjęciach mały wilczek wyje najgłośniej jak potrafi i choć na zdjęciach widać go bez towarzystwa, prawda jest taka, że w tle słychać wycie reszty stada.
To, co eksperci mogą stwierdzić, to fakt, że wilk jest albo szkolony przez dorosłe wilkialbo ostrzegają o możliwym zagrożeniu, albo po prostu są szkolone, jak to często bywa w przypadku szczeniąt.