Wilczarz szczeka na “obcego” żołnierza, dopóki nie wyczuje znajomego zapachu

Wilczarz szczeka na “obcego” żołnierza, dopóki nie wyczuje znajomego zapachu

Kiedy członek wojska jest rozmieszczony, jego nieobecność jest odczuwana przez całą rodzinę.

Łącznie z psem rodzinnym.

Więc kiedy tata Indusa wrócił do domu na święta, mieszanka husky malamute i wilczarza prawie straciła rozum.

Devin Ekstrom z Northwood w stanie New Hampshire wyjechał na szkolenie podstawowe armii amerykańskiej w 2018 roku i wrócił 10 miesięcy później.

Partner Ekstroma, Morgan, nagrał spotkanie Ekstroma i jego psa.

Wiedziała, że będzie to emocjonalne spotkanie, a 2-letni Indus nie zawiódł.

Caters Clips – YouTube

Źródło:
Caters Clips – YouTube

“Tata Indusa był tak szczęśliwy i zdumiony miłością, jaką go obdarzył, gdy zdał sobie sprawę, że to on” – powiedział Morgan. “Płakałem razem z resztą rodziny”

Wideo pokazuje Husky szczekającego na mężczyznę w dużych butach i mundurze wojskowym. Indus wydaje się nie rozpoznawać swojego ojca w tym całym dziwnym stroju i jest przez niego onieśmielony.

Ale potem tata upada na kolana, aby zrównać się ze swoim psem. Indus natychmiast rozpoznaje swojego tatę, gdy stają oko w oko.

Caters Clips – YouTube

Źródło:
Caters Clips – YouTube

“Kto to jest?” Morgan pyta Indusa.

Indus natychmiast podbiega, by objąć swojego tatę. Daje mu wielki uścisk i mnóstwo pocałunków. Potem staje się zbyt podekscytowany i musi trochę pobiegać, dając wszystkim znać, że jego tata jest w domu.

Musi wyładować całą tę podekscytowaną energię, więc biega tam i z powrotem przez jakiś czas.

Potem wraca do taty, by jeszcze raz go pocałować, uściskać i pogłaskać. Indus jest tak podekscytowany widokiem taty, że nie może przestać się wiercić i podskakiwać, by go przytulić.

Caters Clips – YouTube

Źródło:
Caters Clips – YouTube

Ponowne spotkanie Ekstroma i Indusa stało się wirusowe i zostało odebrane przez kilka organizacji informacyjnych. Ludzie byli po prostu przytłoczeni całą miłością i emocjami, jakie Indus czuł do swojego taty.

“Nie ma wątpliwości, że psy mają bardzo specyficzne wspomnienia”, Marc Bekoff, autor książki “Why Dogs Hump and Bees Get Depressed”,” mówi Pacific Standard. “Rozpoznają jednostki. W tym związku jest wiele troski, miłości i przywiązania”

Klipy Caters – YouTube

Źródło:
Caters Clips – YouTube

Pacific Standard donosi, że psy mają zwykle różne reakcje na to, kiedy ich “człowiek” wraca do domu z misji.

Niektóre biegają w kółko z entuzjazmem, a inne wspinają się lub walczą ze swoim żołnierzem. W tym przypadku Indus zrobił jedno i drugie.

Psy mają tendencję do kojarzenia emocji, takich jak miłość, strach i złość, z doznaniami dostarczanymi przez ludzi, takimi jak zapach, dźwięk i wygląd.

“Zasadniczo oceniają ten kompleks wrażeń, który w rzeczywistości jest osobą i który wywoła emocje” – mówi Stanley Coren, emerytowany profesor Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej i autor książki “Mądrość psów”.

Caters Clips – YouTube

Źródło:
Caters Clips – YouTube

Psy często przechodzą okres żałoby, gdy opuszcza je opiekun.

“To strata – nieprzewidywalna strata – ponieważ osoba nie może powiedzieć: ‘Wrócę za dwa tygodnie'” – wyjaśnia Bekoff. “Nikt tak naprawdę nie wie zbyt wiele o psiej pamięci, jeśli chodzi o to, kiedy pies przechodzi w stan zastanawiania się, czy dana osoba wróci”

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Indus – (@indus_the_wolfdog)

Ale w tym przypadku tata Indusa wrócił po więcej zabawy i przygód. Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć i filmów Indusa, sprawdź jego stronę na Instagramie.

Zobacz ich ponowne spotkanie na poniższym filmie!

Prosimy podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.