Wierny szczeniak i jego towarzyszka starzeją się razem i dają światu lekcję –

Wierny szczeniak i jego towarzyszka starzeją się razem i dają światu lekcję –

Można uznać, że jest to najdłuższe imię, jakie może mieć pies, ale wynika to z długiej historii tego wiernego przyjaciela i jego właściciela. Wszystko zaczęło się od publikacji zdjęcia ich obojga o kilka lat młodszych.

Większe wrażenie zrobiły druga fotografia tych dwojga, ponad 18 lat później, ze znakiem czasu widocznym w obu przypadkach. Niestety piesek żył w nadmiarze, a niedługo potem stracił życie w sposób naturalny, pozostawiając nieopisaną pustkę po swojej ukochanej mamie.

Facebook Meksyk przyjazny zwierzętom

Meksyk Przyjazny Zwierzętomodpowiadała za publikację tej pięknej historii, jej autorką była Gigi Gámez Zúñiga, która uwieczniła te dwa zdjęcia. W pierwszej oboje cieszyli się młodością, energią i witalnością, ale w drugiej upływ lat dawał do zrozumienia, że życie stopniowo zanika.

Opowiada: “Nie było mi łatwo zrobić to (zdjęcie), to poruszyło moje serce, aby zobaczyć tych dwóch starzejących się razem, ale czułem, że muszę to zrobić, ponieważ nie wiedziałem, jak długo jeszcze ich ciała będą miały w sobie życie”.

W ciągu osiemnastu lat, które dzieliły te dwie istoty, można wiele przeżyć i nie da się uniknąć tego, że więzy miłości będą się z każdym dniem umacniać. Nie na darmo, imię, na jakie zasłużył ten wierny pies, to “najwierniejszy syn mamusi”.

“Kiedy byli mali, chodzili wzdłuż drogi, zawsze czekała na nią moja mama, która przychodziła z rynku, a ja jako dziecko biegłam pod górę, żeby ją złapać, latem wychodzili na chodnik, żeby jeść chleb, czas mijał, stawali się starsi, ale zawsze razem”dodała publikacja.

Facebook Meksyk przyjazny zwierzętom

Brak pamięci był czymś, co zarówno ona jak i jej przyjaciółka przeżywały, jedyne co było dla nich jasne to bezwarunkowa miłość, którą czuły. W publikacji czytamy dalej: “Ich umysły zaczęły zniekształcać to, co widzieli, ale w wielkiej miłości, jaką oboje darzyli swoje serca, umysł nie mógł ich zmylić i zawsze się rozpoznawali”.

Jej dzieci twierdzą, że mały piesek był najlepszym synem, jakiego mogła mieć ich ukochana mama: “Dziś do psiego nieba poszedł nasz futrzak, nasz szczeniak, jak ja i moje rodzeństwo zwykliśmy go nazywać. Najwierniejszy syn mojej matki. “Szczeniak, ci, którzy go znali, wiedzą, jak wierny był dla mojej mamusi”.