Wieloryb pływa do nurka i “prosi” o uwolnienie z haka rybackiego

Wieloryb pływa do nurka i “prosi” o uwolnienie z haka rybackiego

Wieloryby spermowe (Physeter macrocephalus) to ogromne ssaki, które mogą dorastać do 55 stóp. Łatwo rozpoznawalne przez ich masywne głowy i wybitne zaokrąglone czoła, te ogromne drapieżniki są faktycznie wrażliwe pomimo ich wielkości.

Naukowcy twierdzą, że wieloryby te mają największe mózgi ze wszystkich znanych stworzeń, które żyły. Być może ta inteligencja pozwoliła temu wielorybowi poprosić o pomoc nurka.

YouTube

Źródło
YouTube

W głowach spermy wielorybów znajdują się również duże ilości substancji zwanej spermacetem.

YouTube

Źródło
YouTube

Tak masywne, jak są, te wieloryby są łagodne i ucztują tylko na kałamarnicach, które znajdują, gdy nurkują w głębi oceanu.

Nurkiem jest Hugues Vitry. Jest on światowej sławy maurytyjskim ekologiem i podwodnym fotografem, a na tym filmie usunął mały haczyk na ryby z dolnej szczęki wieloryba.

YouTube

Źródło
YouTube

Vitry to także m.in Kierownikiem Centrum Nurkowego oraz Wiceprezesem Organizacji Ochrony Megafauny Morskiej.

Kiedyś uwolnił wieloryba, który zaplątał się w liny. Vitry podejmuje wysiłek, aby pomóc i zachować życie morskie, mówiąc, że jedna osoba może zrobić ogromną różnicę. Mówi też, żeby nie wierzyć we wszystko, co media mówią o oceanach.

YouTube

Źródło
YouTube

Wieloryb pływa blisko Vitry, przesuwając swoje ogromne ciało w bok, zanim otworzy szczękę, aby pokazać nurkowi, że potrzebuje pomocy. Jeden mały hak spowodował dyskomfort tego ogromnego wieloryba. Wyobraź sobie, co mogą zrobić ogromne obiekty.

Gdy wieloryb pływa obok Vitry, trenuje na niej swoją kamerę prowadząc narrację o tym, co się działo.

YouTube

Źródło
YouTube

Vitry mówi, że podpłynął bliżej wieloryba i zobaczył krew.

Tłumaczenie jest szorstkie, ale mówi, że hak był przy zębie wieloryba, więc z pewną siłą udało mu się go wyjąć z paszczy wieloryba. Masywny ssak przez cały czas pozostawał spokojny.

YouTube

Źródło
YouTube

Oto najlepszy fragment.

Sam Vitry był w zachwycie, gdy wieloryb zdawał się pozostawać na chwilę po tym, jak próbował uspokoić stworzenie, że to już koniec. Wieloryb w zamian zdawał się mu dziękować!

Weź to od tego widza, który wydawał się rozumieć francuski Vitry’ego,

“Dla zainteresowanych, facet (zamorski Francuz, powiedziałbym, że Reunionnais, ale mógł być z innej wyspy) opowiada o tym, jak dziwnie było widzieć, jak ten wieloryb spermowy podchodzi do nich z otwartą paszczą, a jednak nieagresywnie, jak zobaczył, że jego paszcza krwawi, i jak po usunięciu haka poświęcił trochę czasu, żeby spróbować dać wielorybowi do zrozumienia, że to koniec, przytulił go, i jak wieloryb spermowy stał po tym przez jakiś czas, pokazując znaki, które można było zinterpretować jako wdzięczność.”

Wieloryby to bardzo inteligentne stworzenia.

YouTube

Źródło
YouTube

Vitry zamarł na chwilę, zanim po raz kolejny zrobił sobie drogę do wieloryba. Przytulił się do ogromnego wieloryba, przyciskając jego głowę do swojej, jak wyszeptał słowa miłości do niegdyś bezradnego ssaka.

Wieloryb, tak duży jak jest, wciąż potrzebował jego pomocy. One potrzebują naszej pomocy. Miejmy nadzieję, że działania Vitry’ego zainspirują wielu innych do tego samego.

Obejrzyj moment Vitry z wielorybem poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.