Wielbłąd był tak chudy, że jego garby zapadły się, więc ratownicy zaczęli karmić go 60 funtami dziennie

Wielbłąd był tak chudy, że jego garby zapadły się, więc ratownicy zaczęli karmić go 60 funtami dziennie

Gdy do SPCA na Południowej Florydzie dotarła wiadomość o Bubbie, znaleziono tam zagłodzonego wielbłąda z zapadniętymi garbami.

Mimo że South Florida SPCA Horse Rescue ratuje konie, ratują i trzymają także zwierzęta gospodarskie, do których należą kurczaki, kaczki, świnie, jagnięta, a teraz także wielbłądy. Dlatego bez wahania przyjęli Bubbę. Ale powrót Bubby do zdrowia zajmie trochę czasu i nadal muszą go zabrać do sanktuarium, gdzie będzie mógł swobodnie się poruszać.

Wyzwanie przyjęte dla South Florida SPCA!

Najpierw trzeba było zwiększyć jego wagę.

Bubba był tak chudy, że jego dwa garby zapadały się, bo nie było w nich tłuszczu. Musieli go karmić 60lbs jedzenia każdego dnia. Problem w tym, że jego zęby są tak złe, że jedzenie dla Bubby jest bolesne. Wezwali swojego weterynarza, który natychmiast pracował nad naprawą jego zębów.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Gdy to zostało zrobione, Bubba nie miał problemów z jedzeniem. Problemem było znalezienie jedzenia, które faktycznie by zjadł.

Członek zarządu SPCA Julie cierpliwie pracowała z Bubbą. Oferowała mu różne smakołyki, aby zobaczyć, które z nich polubi. Posprzątała stodołę wokół niego i po prostu zajęła się życiem jak zwykle. Jednak przez cały ten czas Bubba obserwował ją, ciekaw jej kolejnych ruchów.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

W końcu Bubba nauczył się, że Julie nie zamierza jej skrzywdzić i cieszył się na jej widok.

Stał się tak wygodny na farmie, że spuścił gardę i Julie zauważyła jego nawyki.

“Kiedy schodzi, aby odpocząć, toczyłby głowę po piasku, jakby dawał sobie kąpiel”, podzieliła się Julie. “A potem ziewnie jak pięć razy z rzędu z ustami otwartymi szerzej niż moja głowa. A potem przewróci się i przejdzie gaz”

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Teraz na pewno jest mu wygodnie!

Po kilku miesiącach mieszkania w SPCA, Bubba zaprzyjaźnił się z innymi mieszkańcami. Dzielił się z nimi jedzeniem, a także bawił się z nimi.

Julie w końcu odkryła jakie smakołyki lubi jeść Bubba i były to przysmaki dla koni. Po tym łatwiej było go karmić i zaczął przybierać na wadze. Jego sierść lśniła i nie wyglądała już na matową. A jego garby wreszcie znów nabierały tłuszczu!

Kiedy osiągnął swoją idealną wagę 1400lbs, wiedzieli, że jest wystarczająco silny, aby zostać przeniesionym do swojego przyszłego i ostatniego domu, Cleveland Amory Black Beauty Ranch w Teksasie.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

To długa podróż, więc Bubba musi być w optymalnej formie, aby ją odbyć.

Bubba przybył w nocy na Black Beauty Ranch i został spotkany przez Christi, lidera zespołu Wildlife na Ranczu. Pozwolili mu na swobodny spacer i nawoływali do strzałów.

Zanim mógł swobodnie żyć na ranczu, musieli najpierw poddać Bubbę kwarantannie przez 30 dni w ramach jego okresu dostosowawczego.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

A kiedy to się skończyło, faktycznie pomknął w kierunku ciężarówki i do swojego wiecznego domu.

“Będzie miał wybór. Może iść tak, jak mu się podoba, może siedzieć na słońcu i odpoczywać i jeść tyle trawy, ile chce. Może wchodzić w interakcje z innymi zwierzętami. Ma te wszystkie wybory, których nigdy wcześniej nie miał. Będzie miał wolność” – wyjaśniła Julie.

Kiedy Bubba wyszedł z ciężarówki i wszedł na trawę i nie zobaczył nic poza trawą, biegł i skakał. Był taki szczęśliwy.

Bubba w końcu jest w domu.

Chcesz zobaczyć podróż Bubby do uzdrowienia? Obejrzyjcie filmik poniżej.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.