Weterynarz ujawnia, dlaczego powinieneś być przy swoim zwierzęciu w jego ostatnich chwilach

Weterynarz ujawnia, dlaczego powinieneś być przy swoim zwierzęciu w jego ostatnich chwilach

Nie ma nic bardziej łamiącego serce niż widok swojego zwierzaka w bólu.

Ale czasami starość lub zły stan zdrowia oznacza, że miłośnicy zwierząt muszą podjąć trudną decyzję o eutanazji swoich pupili.

To smutne bez względu na to, w jaki sposób to obracasz, ale są oczywiście pewne korzyści z tego medycznie wspomaganego sposobu odejścia. Po pierwsze i najważniejsze, kończy to wszelkie cierpienia, przez które zwierzę może przechodzić, jeśli jest chore lub cierpi. Daje im również bardziej godny sposób umierania.

She Knows

Źródło:
She Knows

Możesz mieć spokojną głowę i starać się o tym wszystkim pamiętać, ale to nigdy nie sprawi, że będzie łatwiej. To po prostu jeden z tych smutnych, nieuniknionych faktów życia, z którymi wszyscy musimy się zmierzyć w pewnym momencie.

I chociaż bycie u ich boku w ostatnich chwilach jest trudne, to właśnie to chce zrobić większość właścicieli zwierząt.

Jeśli myślisz, że jesteś jedną z tych osób, może być dla ciebie zaskoczeniem, że są inni, którzy nie mogą znieść pomysłu bycia tam, kiedy to się stanie. Stres emocjonalny jest zbyt duży, lub mogą myśleć, że nie ma znaczenia dla zwierzęcia, czy są tam czy nie.

Ale tak nie jest! Dowody wskazują, że nasze zwierzaki są bardzo świadome i doceniają wsparcie swojego najlepszego przyjaciela w ostatnich chwilach.

Chewy on Unsplash

Źródło:
Chewy on Unsplash

Moje oczy też już się podkręcają, nie martw się. Ale takie rzeczy trzeba wiedzieć!

Pewien współczujący weterynarz postanowił podzielić się na Facebooku swoim doświadczeniem z eutanazją zwierząt domowych. Zostało to już udostępnione setki tysięcy razy na całym świecie i działa jako cenna lekcja dla właścicieli zwierząt na całym świecie.

Dogsaholic

Źródło:
Dogsaholic

Post porusza kilka ważnych kwestii. Wzywając właścicieli do wytrzymania emocjonalnego momentu i bycia odważnym dla swoich futrzanych przyjaciół.

“Nie każ im przejść z życia do śmierci w pokoju pełnym obcych ludzi, w miejscu, którego nie lubią. Rzeczą, którą ludzie muszą wiedzieć, a której większość z was nie wie, jest to, że szukają was, kiedy zostawiacie ich za sobą.”

Facebook, Hillcrest Veterinary Hospital

Źródło:
Facebook, Hillcrest Veterinary Hospital

A inni weterynarze od tego czasu wypowiedzieli się, aby zgodzić się z komentarzem.

Dr Evan Shaw jest innym weterynarzem, który widział z lat doświadczeń różne to czyni dla zwierząt domowych, gdy ich właściciele są w pokoju. Niektórzy twierdzą, że to również kończy się lepiej dla właścicieli w dłuższej perspektywie, zbyt.

Dr Evan Shaw zgodził się z postem.

Powiedział:

“Mam wiele klientów powrotnych i stwierdziłem, że ludzie, którzy nie są tam na koniec życia ich zwierząt znaleźć to być jednym z ich największych żalów w późniejszym punkcie. Całkowicie rozumiem, jak trudne byłoby to, ale śmierć jest ostatecznie częścią życia i musi być doświadczona, aby pomóc w procesie żałoby.”

A jeden właściciel zwierzęcia, Jessi Dietrich, miał złamane serce po rozmowie z własnym weterynarzem, który zrobił podobny komentarz.

Podzieliła się jego emocjonalną reakcją ze swoimi Twitter zwolennikami:

“Powiedział, że kiedy musi odstawić zwierzę 90 procent właścicieli nie chce być w pokoju, kiedy je wstrzykuje, więc ostatnie chwile zwierzęcia to zazwyczaj gorączkowe rozglądanie się za właścicielami i szczerze mówiąc, to mnie złamało.”

Dziewczyno, to też mnie złamało.

Pixabay, ewka_pn

Źródło:
Pixabay, ewka_pn

A nawet jeśli nie jesteś właścicielem zwierzaka, a jedynie miłośnikiem zwierząt jak ja, to zapewne skłoniło Cię to do refleksji nad wszystkimi bezpańskimi zwierzętami, które muszą być poddane eutanazji. Często umierają one samotnie, bez miłości właściciela.

Amerykańskie Stowarzyszenie Weterynaryjne opublikowało wiele przydatnych informacji dotyczących procesu eutanazji.

Jest to pomocne dla właścicieli zwierząt, którzy chcą być przygotowani na ten trudny czas. Na ich stronie internetowej można przeczytać:

“Żałoba po zwierzęciu domowym, lub zwierzętach domowych określonego gatunku, może nie być w pełni respektowana przez niektórych członków Twojej społeczności. Nawet mająca dobre intencje rodzina i przyjaciele mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważne było dla Państwa zwierzę, ani z intensywności Państwa żałoby. Ich komentarze mogą wydawać się okrutne i nieczułe, choć nie miały być tak odebrane. Bądź szczery wobec siebie i innych, co czujesz. Jeśli czujesz się zrozpaczony, porozmawiaj z kimś, kto jest otwarty i nie ocenia, słuchając twoich uczuć związanych z utratą zwierzęcia.

Zapewniają również pomoc dla ludzi, którzy zmagają się z żalem, który jest całkowicie naturalną reakcją na śmierć zarówno ludzi, jak i zwierząt.

Pixabay, free-photos

Źródło:
Pixabay, free-photos

Zwierzęta domowe naprawdę stają się członkami rodziny!

“Poszukiwanie wsparcia społecznego może pomóc Ci w przepracowaniu żałoby. Jeśli najbliższa rodzina i przyjaciele nie są w stanie zapewnić tego wsparcia, poszukaj bezpiecznego emocjonalnie i akceptującego środowiska, takiego jak grupa wsparcia po stracie zwierzęcia. Porozmawiaj o swoim smutku, ale także o zabawach, które spędziliście razem ze swoim zwierzęciem, o zajęciach, które sprawiały wam przyjemność i o wspomnieniach, które są dla was znaczące.”

Pixabay, Katinkavom Wolfenmond

Źródło:
Pixabay, Katinkavom Wolfenmond

Twoje zwierzę kocha Cię bardziej niż cokolwiek na świecie. Nie zostawiaj ich samych w ich ostatnich chwilach. Bycie u ich boku pomoże im wiedzieć, że wszystko będzie w porządku.

Pokaż im, jak bardzo je kochasz aż do samego końca. To może być trudne, ale nie będziesz tego żałować.

Proszę PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.