Urzędnicy karmią bezdomne psy i ustawiają je w małych domkach, aby uchronić je przed deszczem –

W kraju południowym, obecne surowe zimowe warunki pogodowe zebrały swoje żniwo wśród psów żyjących na ulicach. Dlatego w tych dniach urzędnicy w Santiago zajęli się nimi, oferując im jedzenie i możliwość schronienia przed zimnym deszczem.

Podjęcie tego typu inicjatywy, żołnierze zdobyli sympatię zbiorowości i byli bohaterami pozytywnych historii na głównych portalach społecznościowych. Kiedy nowoczesne społeczeństwo ma środki, aby pomóc innym gatunkom i nie robi tego, jest to bardzo negatywny punkt w postępie narodu.

Byłoby idealnie, gdyby weterynaryjne dni zdrowia, poboru i adopcji mogły mieć większy wpływ na istniejącą populację bezpańskich psów, a tym samym zapobiec zbyt dużej liczbie kłów w tym stanie. Podczas gdy to się dzieje, bezpośrednimi sojusznikami tych wyjątkowych istot są chilijscy urzędnicy.

The urzędnicy gmin Santiago Centro i La Florida mają samozwańczy dodatek na opiekę nad bezdomnymi psami. Zimno jest najgorszym przyjacielem zwierząt domowych żyjących na ulicy, nie wspominając o deszczu, który niszczy wiele miejsc do spania w nocy.

“Funkcjonariusze w Santiago Centro i La Florida dostarczają jedzenie psom ulicznym i budują im domki dla schronienia, pośród trudnych warunków pogodowych obecnej zimy.”napisali z konta na Instagramie wspomnianego oddziału.

Zdjęcia, które zostały zamieszczone na wspomnianym portalu społecznościowym, poruszyły użytkowników i publikacja w ciągu kilku godzin zgarnęła ponad 1500 “polubień”. W komentarzach pochwalających bezinteresowną akcję tych policjantów zaznaczono przed i po.

Adopcja bezpańskich psów jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna, ponieważ wiele z nich chodzi głodnych i bardzo zimnych. Byłby to idealny sezon, aby dać im dom stały i zmienić życie człowieka potrzebującego miłości.