Ukryta kamera rejestruje zwierzęta przechodzące przez most zbudowany tylko dla nich –

Ukryta kamera rejestruje zwierzęta przechodzące przez most zbudowany tylko dla nich –

Statystyki pokazują, że ewentualne zdarzenia spowodowane tranzytem niektórych gatunków po drogach publicznych pokazują, że jest to problem wymagający rozwiązania. W tym celu niektóre organy rządowe wymyśliły ciekawe alternatywy.

Jedną z nich jest most zbudowany w Utah w Stanach Zjednoczonych w grudniu 2018 roku. Podczas jego otwarcia pomyślano o dzikich zwierzętach żyjących w pobliżu Parley’s Canyon. Od tego czasu gatunki te instynktownie korzystają z niego na co dzień.

Takie twierdzenie wynika z mnogości filmów pokazujących wiewiórki, łosie, jelenie, niedźwiedzie, jeżozwierze, bobcaty, szopy i kilka innych korzystających z tej konstrukcji. Wspomniany most jest osadzony w naturze tak, aby gatunki te czuły się komfortowo korzystając z niego.

Tym sposobem zachęcamy do innego rodzaju szlaku dla dzikich zwierząt, zmniejszono liczbę ludzi i zwierząt, które tracą życie każdego roku.

Propozycja Utah Division of Wildlife Resources sprawdza się. W ciągu ostatnich kilku miesięcy na sześciopasmowej jezdni na Interstate 80 nie ma zwierząt. Warto wspomnieć, że ten most nie jest jedynym na świecie, ale jest najbardziej oryginalny.

to działa! Jak widać, drugi rok funkcjonowania tej estakady przyniósł sukces, pomagając dzikim zwierzętom bezpiecznie migrować nad ruchliwą Interstate 80 i pomagając zmotoryzowanym być znacznie bezpieczniejszymi.” powiedział w oświadczeniu Division of Wildlife Resources.

“O ile możemy powiedzieć, liczba ewentualności została drastycznie zmniejszona. Przynajmniej początkowo wydaje się, że inwestycja się opłaca. Spodziewaliśmy się, że minie kilka lat, zanim zwierzęta przyzwyczają się do korzystania z niego, więc jest to wspaniałe.” rzecznik transportu John Gleason powiedział USA Today.

Jak najbardziej, zwierzęta potrzebują czasu, by przystosować się do nowych zwyczajówale dzięki istnieniu 3,5 milowego ogrodzenia wzdłuż autostrady, zwierzęta zrozumiały, że muszą korzystać z mostu.

Departament Transportu Utah i Uniwersytet Stanowy Utah są odpowiedzialne za prowadzenie statystyk dotyczących tego projektu. Dziś, po ponad 4 latach z tym mostem, udało się uratować setki ludzkich i zwierzęcych istnień.

Zwierzęta wydają się być szczęśliwe, bo mają bezpieczną drogę do przemieszczania się na nowe terytoria i miejsca żerowania. Ponadto mają krajobraz, który jest bardzo odpowiedni dla ich naturalnego rozwoju.

W najbliższym czasie należy spodziewać się budowy innych mostów o podobnej orientacji konserwatorskiej. W ten sposób można lepiej chronić różne gatunki, które dzielą swoją przestrzeń z człowiekiem.