Ukryta kamera rejestruje ponad 20 kolibrów bawiących się w fontannie i biorących kąpiel –

Ukryta kamera rejestruje ponad 20 kolibrów bawiących się w fontannie i biorących kąpiel –

To niewątpliwie jedna z najbardziej malowniczych scen, jakie może obserwować każdy miłośnik ptaków. Ten mały i odważny gatunek rzadko można zobaczyć z tak bliska. Ich szybkość stała się inspiracją dla niektórych wytworów współczesnej techniki.

Materiał audiowizualny osiągnięty przez youtubera WildWings LA miała tak wiele reprodukcji przez miłośników przyrody, że skłoniła niektórych do podjęcia próby naśladowania wspomnianego wyczynu.

the.birdologist

Te wyjątkowe ptaki są jedynymi stworzeniami, które posiadają zdolność do dowolnego poruszania się we wszystkich kierunkach, bez uszczerbku dla ich aerodynamiki. Warto wspomnieć, że ta wyjątkowość jest niespotykana w przyrodzie.

the.birdologist

Wspomniany youtuber zbudował specjalny obiekt dla kolibrów przed swoim domem w Beverly Hills. Jest to rodzaj poidełka, którego funkcją jest zapewnienie kolibrom orzeźwiającej przestrzeni na czas kąpieli.

the.birdologist

Dzięki zaprzęgnięciu światła słonecznego do tworzenia opalizujących odcieni, które zmieniają się wraz z kątem padania światła, udało się uzyskać najlepsze wideo. Nie trzeba dodawać, że kolibry są tak terytorialnymi ptakami, że rzadko widuje się je w grupach większych niż dwie. Ale instalacje youtubera tak spodobały się opalizującym maluchom, że widać nawet ponad 20 z nich, które cieszą się relaksującą kąpielą.