Turysta na safari całkowicie nieruchomieje, gdy gepard wskakuje do jego jeepa

Turysta na safari całkowicie nieruchomieje, gdy gepard wskakuje do jego jeepa

Pewien student z Seattle wybrał się na niesamowitą wycieczkę podczas ferii wiosennych: safari w Serengeti. Grupa miała nadzieję zobaczyć trochę dzikiej przyrody – ale oczywiście z bezpiecznej odległości.

Jednak jeden gepard znalazł się bardzo blisko grupy, co spowodowało przerażający moment, z którym Britton poradził sobie niesamowicie.

KOMO News via Peter Heistein

Źródło:
KOMO News via Peter Heistein

Britton Hayes podróżował z Grand Ruaha Safari, kiedy on i jego grupa natknęli się na trzech braci gepardów polujących na Gol Kopjes w Serengeti.

Gdy zbliżyli się do dzikich kotów, jeden z braci zdecydował, że sam chce się im lepiej przyjrzeć.

“Zaczęliśmy zauważać, że gepardy zaciekawiły się pojazdem” – powiedział Hayes w wywiadzie dla KOMO News. “Ale było już za późno, aby szybko odjechać lub coś w tym rodzaju, ponieważ nie chcesz przestraszyć zwierząt, ponieważ wtedy zwykle wszystko idzie nie tak”

Podczas gdy Hayes i inni turyści byli zajęci innym gepardem, który wskoczył na maskę, inny gepard wskoczył przez okno na tylne siedzenie – bezpośrednio za Hayesem.

“To wcale nie jest częste zjawisko” – dodał, ale oczywiście nikt tak naprawdę nie spodziewał się, że to się wydarzy.

KOMO News via Peter Heistein

Źródło:
KOMO News via Peter Heistein

“Jeden z gepardów wskoczył na maskę i węszył, więc wszyscy skupiliśmy się na gepardzie na masce, który się rozglądał” – powiedział Hayes. “Podczas gdy wszyscy obserwowaliśmy geparda z przodu, jeden z braci oskrzydlił tył i wskoczył na tył pojazdu, aby spróbować nas powąchać i upewnić się, że nie stanowimy zagrożenia”

Zrozumiałe jest, że natychmiastową reakcją Hayesa była panika; jednak na szczęście jego przewodnik safari był w stanie uspokoić go i resztę grupy.

Peter Heistein, inny uczestnik wycieczki, miał kamerę w telefonie filmującą całą sytuację.

Przewodnik safari poinstruował Hayesa, aby spowolnił oddech, unikał kontaktu wzrokowego i pozwolił gepardowi węszyć, dopóki nie skończy “zwiedzać” Zachowanie spokoju miało pokazać zwierzęciu, że może mu zaufać.

KOMO News via Peter Heistein

Źródło:
KOMO News via Peter Heistein

“Szczerze mówiąc, był to prawdopodobnie jeden z najstraszniejszych momentów w moim życiu. Czułem, że muszę oczyścić umysł z wszelkich myśli, ponieważ ze wszystkiego, co mówi się o takich drapieżnikach, mogą one wyczuć strach i wszelkiego rodzaju dyskomfort, który odczuwasz, i odpowiednio zareagują” – powiedział Hayes. “Chciałem być tak spokojny i nieruchomy, jak to tylko możliwe, aby uniknąć złego wyniku”

Po przeżyciu przerażającej próby, Hayes zdecydował, że najlepiej będzie, jeśli nie powie o tym swojej mamie, Elisie Jaffe, która jest prezenterką wiadomości w stacji informacyjnej KOMO w Seattle, dopóki nie wróci do domu cały i zdrowy.

KOMO News via Peter Heistein

Źródło:
KOMO News via Peter Heistein

“Martwiłem się, że [she] może zwariować i zmusić mnie do powrotu do domu. Więc pomyślałem, że najlepiej będzie nie mieć [he]) martwić, skoro niewiele można z tym zrobić, gdy jestem tak daleko” – powiedział.

Po tym, jak gepard w końcu zdecydował się odejść, stwierdzenie, że Hayes i grupa odetchnęli z ulgą, jest niedopowiedzeniem.

KOMO News via Peter Heistein

Źródło:
KOMO News via Peter Heistein

“Samo napięcie siedzenia w pojeździe z myślą: ‘Umrę’, a potem życie. Po prostu wszyscy w samochodzie spojrzeliśmy na siebie, zatrzymaliśmy się na 10 sekund, gdy gepardy odeszły i nie mogliśmy uwierzyć, że wyszliśmy z tej sytuacji, że to było prawdziwe” – powiedział Hayes.

Zrzut ekranu YouTube

Źródło:
Zrzut ekranu YouTube

Grupa śmiała się później, gdy napięcie opadło z ich ciał. Było naprawdę blisko i niewiarygodne jest to, jak spokojny wydawał się Britton podczas całego spotkania.

Sprawdź to sam poniżej!

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.

Źródło: KOMO News, CBS News