Turyści znajdują psa, postanawiają go adoptować i zabrać ze sobą do Niemiec – a następnie zabrać go z powrotem do Niemiec

Turyści znajdują psa, postanawiają go adoptować i zabrać ze sobą do Niemiec – a następnie zabrać go z powrotem do Niemiec

Dominik Weber i Sophia Rosenthal byli turystami w Argentynie. Pochodzili z Frankfurtu w Niemczech i byli w Salcie, a konkretnie w mieście Coronel Moldes, kiedy zobaczyli psa w bardzo niefortunnym stanie.

Także, był związany, co uniemożliwiało mu poruszanie się, warunkując go jedzeniem tylko tego, co może zjeść jego pani rzucała na niego (czasem jadł śmieci). Scena ta pozostawiła uczucie przygnębienia u miłośników zwierząt. Dla turystów trzeba było coś zrobić, nie mogli po prostu odejść i zostawić tego tak jak jest.

Kiedy zobaczyliśmy go po raz pierwszy, zjadł dziecięcą pieluchę. To było straszne widzieć to. Wtedy od razu zapytaliśmy panią, czy możemy zabrać psa do Niemiec, a ona powiedziała, że tak”dominik powiedział jednemu z mediów.

Dominik Weber

Najbardziej przygnębiające w tej historii jest to, że nie był to jeden pies, który był w takim stanie. “Znaleźliśmy Rocco z czterema innymi psami. Był najszczuplejszy z nich i jako jedyny przywiązany do liny”, dodał Dominik. Zapewnił też jeden z mediów, że kupili 30 kilogramów karmy dla pozostałych zwierząt.

Dominik Weber

Jednak to Rocco najbardziej odczuwał skutki tej sytuacji. Zabrano go do weterynarza przez małżeństwo, aby mogli sprawdzić, jak sobie radzi i wskazać leczenie, które należy przeprowadzić. W tym czasie para zakochała się już w psie.

Dominik Weber

witam, wraz z moją dziewczyną uratowaliśmy (super chudego) Labradora o imieniu Rocco w pobliżu Cafayate. Chcielibyśmy go adoptować i zabrać ze sobą do Niemiec. Niestety, nie mamy samochodu i nie ma możliwości wzięcia autobusu z Rocco. Czy ktoś może zabrać naszą trójkę z Cafayate do Salty?”dominik zamieścił na swoim Facebooku wpis z prośbą o pomoc od lokalnej społeczności.

Dominik Weber

W celu zabrania Rocco, Dominik wyjaśnił strategię, którą chcieliby przeprowadzić. Okazało się, że pewna Niemka, która usłyszała tę wiadomość, postanowiła im pomóc.“Na szczęście znaleźliśmy miłego gościa, który zabrał nas ze sobą. Nasz plan jest taki, że dziewczyna, również z Niemiec, którą poznaliśmy w Salcie przed dwoma tygodniami, zabierze ze sobą Rocco do Frankfurtu, a następnie przekaże psa mojemu bratu.” wskazywali młodzi obcokrajowcy.

Dominik Weber

“Kiedy moja dziewczyna i ja wrócimy do Niemiec po naszej podróży, podzielimy się psem z moją rodziną”, dominik wspomniał. Rocco znalazł miłość rodzinną po tylu negatywnych doświadczeniach, wreszcie będzie mógł cieszyć się prawdziwą miłością, schronieniem i jedzeniem, które może dać mu rodzina.

Dominik Weber