Trzy małe lwiątka po raz pierwszy spotykają się z tatą

Trzy małe lwiątka po raz pierwszy spotykają się z tatą

Film Król Lew opowiada o lwie, którego łączy silna więź z młodym. Jednak ten film jest fikcją. Można się więc zastanawiać, czy lwy tworzą tego rodzaju więź ze swoimi młodymi w prawdziwym życiu?

Jak pokazuje jeden z lwich ojców, jest to możliwe!

<


Kamali, Zalika i Angalia miały sześć miesięcy, gdy wraz z ojcem, Zawadi Mungu, wyruszyły na swoją pierwszą przygodę na świeżym powietrzu.

Ich matka, Neka, przychodzi raz w filmie, by sprawdzić, co się dzieje z młodymi, ale przeważnie zostawia całą czwórkę samą na czas budowania więzi.

Neka jest z nim od urodzenia, a ona robiła sobie bardzo potrzebną przerwę!

Laura Weiner, główny opiekun afrykańskiego zoo w Oregonie, powiedziała: “Byliśmy pewni, że Zawadi od razu będzie tolerował swoje młode i cieszymy się, że mieliśmy rację, ponieważ młode rzuciły się na niego, gdy tylko go zobaczyły… Myślę, że cała ta uwaga musiała być przytłaczająca, ponieważ szybko wskoczył na głaz.”

Zawadi odskakując na ten głaz nie powstrzymał swoich trzech młodych.

Wszystkie przedostały się na głaz i wciąż próbowały zwrócić na siebie uwagę ojca! Zawadi kilkakrotnie próbuje wyszczerzyć zęby, ale nie odstrasza to żadnego z nich na zbyt długo. Kiedy jedno młode wycofuje się, drugie wchodzi, aby zwrócić na siebie uwagę ojca!

Zawadi i Neka, wraz z inną samicą o imieniu Kya, zostały przywiezione do zoo w Oregonie w celu prowadzenia wspólnej hodowli.

Kamili, Zalika i Angalia to trzy lwie młode, które urodziły się z Zawadiego w tym celu.

Był to pierwszy miot ich matki.

Trzy dorosłe lwy bardzo szybko nawiązały więź po przybyciu do zoo w Oregonie. Jennifer Davis, kurator z Oregon Zoo, wydała wcześniej oświadczenie na temat trzech lwów po ich przybyciu.

“Wszyscy są w podobnym wieku” – powiedział Davis. “Dzięki temu łatwiej było im się zjednoczyć i stać się jedną dumą. Cieszymy się, że między Neka i Zawadi istniała silna więź.”

Neka i Zawadi stali się teraz dumnymi rodzicami.

Już od najmłodszych lat lwiątka miały bardzo indywidualne i wyraziste osobowości, dlatego nadano im imiona odpowiadające ich osobowościom.

Angalia zawsze była zadziorna, więc nadano jej imię od suahilijskiego słowa oznaczającego “uważaj” Wszyscy pracownicy wiedzieli, że będą musieli na nią uważać!

Zalika to w języku suahili słowo oznaczające “dobrze urodzony” i otrzymała to imię, aby nawiązać do swojego ojca. Kamali jest najmniejszym z młodych i po urodzeniu miała problemy zdrowotne. Nadano jej więc imię Kamali, które pochodzi od ludu Shona z Zimbabwe i okolicznych narodów i oznacza ducha, który chroni dzieci.

Te młode to zdecydowanie dziewczynki tatusia, a na szczęście ich tata wyraźnie lubi spędzać z nimi czas. How sweet.

Check out the video of the lion meeting below!

Please podziel sie tym this with your friends and family.