Trzy lwiątka po raz pierwszy spotykają tatę

Trzy lwiątka po raz pierwszy spotykają tatę

Nie musisz tylko oglądać Król Lew aby obejrzeć urocze młode łączące się ze swoim lwim ojcem. Jeden film, wydany przez Oregon Zoo, pokazuje trzy małe młode idące na ich pierwszą przygodę na zewnątrz z ojcem. Te trzy młode dziewczyny nie mogły zostawić ojca w spokoju i to jest najsłodsze! Wszystkie walczyły o uwagę ojca, nawet gdy ojciec nie chciał jej czasami!

YouTube

Źródło:
YouTube

Kamali, Zalika i Angalia miały sześć miesięcy, kiedy wybrały się na swoją pierwszą przygodę na zewnątrz ze swoim ojcem, Zawadi Mungu. Ich matka, Neka, przychodzi, aby sprawdzić na młodych raz w wideo, ale głównie pozostawia cztery sam na trochę czasu łączenia.

YouTube

Źródło:
YouTube

Neka jest z nim od urodzenia, robiła sobie bardzo potrzebny odpoczynek!

YouTube

Źródło:
YouTube

Laura Weiner, główny opiekun Afryki w Oregon Zoo stwierdził “byliśmy pewni, że Zawadi będzie tolerancyjny wobec swoich młodych od razu i cieszymy się, że mieliśmy rację, ponieważ młode popędziły go, jak tylko go zobaczyły … Myślę, że cała ta uwaga musiała być przytłaczająca, ponieważ szybko wskoczył na głaz”

YouTube

Źródło:
YouTube

Zawadi odskakując na ten głaz nie powstrzymał swoich trzech młodych. Wszystkie przedostały się na głaz i próbowały zwrócić na siebie uwagę ojca! Zawadi wielokrotnie próbuje obnażyć swoje zęby, ale to nie odstrasza żadnego z nich na zbyt długo. Kiedy jedno młode wycofuje się, drugie wchodzi, aby zwrócić na siebie uwagę ojca!

YouTube

Źródło:
YouTube

Zawadi i Neka, wraz z inną samicą lwa o imieniu Kya, zostały przywiezione do zoo w Oregonie z w celu wspólnej hodowli więcej. Kamili, Zalika i Angalia to trzy lwie młode urodzone z Zawadi w tym celu.

YouTube

Źródło:
YouTube

Były one pierwszym miotem ich matki. Trzy dorosłe lwy związały się bardzo szybko po przybyciu do zoo w Oregonie. Jennifer Davis, kuratorka z Oregon Zoo, wcześniej wypowiedziała się na temat trzech lwów po ich przybyciu.

YouTube

Źródło:
YouTube

“Wszyscy są mniej więcej w tym samym wieku” – powiedział Davis. “To ułatwiło im związanie się i stanie się jednolitą dumą. Jesteśmy szczęśliwi, że istniało silne połączenie między Neka i Zawadi.”

Neka i Zawadi zamienili się teraz w dumnych rodziców.

YouTube

Źródło:
YouTube

Lwie młode od małego miały bardzo indywidualne i wyraziste osobowości, więc nadano im imiona pasujące do ich osobowości. Angalia zawsze była zadziorna, więc nazwano ją po słowie w suahili oznaczającym “uważaj”

YouTube

Źródło:
YouTube

Wszyscy pracownicy wiedzieli, że będą musieli na nią uważać! Zalika to słowo w suahili oznaczające “dobrze urodzony” i otrzymała swoje imię, aby odnieść się do swojego ojca. Kamali jest najmniejszym młodym i miała problemy zdrowotne po urodzeniu. Więc otrzymała imię Kamali, które pochodzi od ludu Shona w Zimbabwe i okolicznych narodów, co ma wskazywać na ducha, który chroni dzieci.

YouTube

Źródło:
YouTube

Jeśli ten filmik jest jakimkolwiek znakiem, te trzy dziewczęce młode są zdecydowanymi tatusiami!

Wszystkie są spragnione jego uwagi i nie wezmą nie jako odpowiedź. Zawadi może pożegnać się z leniwym czasem spędzonym na słońcu, kiedy jego młode dziewczyny są w pobliżu. Sprawdź uroczą lwią rodzinę w poniższym filmie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lwach w Oregon Zoo, kliknij tutaj!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.