Top 40 najmniej posłusznych ras psów

Top 40 najmniej posłusznych ras psów
W 1994 roku profesor i badacz Stanley Coren napisał jedną ze swoich najciekawszych książek – Inteligencja psów (The Intelligence of Dogs). Jego metodą określania inteligencji było to, jak dobrze psy reagowały na komendy. Następnie Newsweek dodał kilka dodatkowych szczegółów.

Na przykład Border Collies to jedna z najmądrzejszych ras według badań, posłuszna komendom przy pierwszej próbie w 95% przypadków. Tymczasem rasa numer jeden na naszej liście wykonuje polecenia tylko w 25% przypadków lub mniej. Jest to liczba, która sprawia, że właściciele psów drżą.

Jeśli chodzi o posłuszeństwo, te 40 ras to najgorsze z najgorszych. Nie ma znaczenia, ile razy powiesz im, że mają usiąść, przestać szczekać, albo że żebranie jest zabronione. Twoje polecenia nie znaczą dla nich absolutnie nic.

wesoły2017

Źródło:

wesoły2017

40. Soft-Coated Wheaten Terrier

Rasa ta znana jest również jako fox terrier. Pierwotnie były używane jako irlandzkie psy myśliwskie, ale niestety trzeba będzie wykonać co najmniej 25 do 40 powtórzeń, aby skłonić je do reagowania na nowe komendy, których wcześniej nie słyszały. Mogą uciec z połowem z polowania, zanim kiedykolwiek uda Ci się do nich dotrzeć.

TeeFarm

Źródło:

TeeFarm

39. Curly Coated Retriever

Pierwotnym zadaniem tej angielskiej rasy było odzyskiwanie ptactwa wodnego podczas polowań. Jest to pies, który bardzo lubi zabawę. Aby przeprowadzić prawidłowe szkolenie, trzeba zapewnić mu jakąś rozrywkę.

Mattias Agar

Źródło:

Mattias Agar

Ibiza to hiszpańska wyspa znana z masowych imprez muzyki elektronicznej i pięknych plaż. Tam wszystko staje się szalone. Nawet ich psy są dzikie i energiczne!

Wiki.awal

Źródło:

Wiki.awal

Chociaż terier walijski jest nieco spokojniejszy niż niektóre inne teriery tam, to nadal jest wierny naturze rasy. Innymi słowy, jest to pies myśliwski nadal. W głębi serca szczeniak wie, że to prawda.

Rolaman

Źródło:

Rolaman

Terier irlandzki jest również znany jako “śmiałek” z Szmaragdowej Wyspy. Jeśli to nie daje ci pojęcia o trudności ich szkolenia, nie wiemy, co będzie. Pies, który jest śmiałkiem, nie jest łatwym psem do nakłonienia do zachowania.

Andrew Clark

Źródło:

Andrew Clark

Ponieważ są rasą dość energiczną, szkolenie Boston teriera może być wyzwaniem. Wymaga ono bowiem dużej cierpliwości. Jednak jest to szczególnie prawdziwe, gdy próbujemy skorygować wszelkie ich problemy związane ze szczekaniem.

Micha Lawry

Źródło:

Micha Lawry

Akity są posłuszne pierwszej komendzie w 50% przypadków lub lepiej typowo. Może to brzmieć jak nieco rozsądna liczba. Oznacza to jednak, że przez około połowę czasu, zasadniczo ignorują cię.

Biser Yanev

Źródło:

Biser Yanev

Wraz z ich inteligencją, Skye terrier ma bardzo silną wolę. Są siłą, z którą należy się liczyć. Jeśli chodzi o szkolenie, będą one dość mocno reagować tylko na pozytywne wzmocnienie.

Thrind

Źródło:

Thrind

Norfolk teriery będą potrzebowały nawet 80 powtórzeń, aby nauczyć się nowej komendy. Ponadto, nie są one najlepsze wokół nowych ludzi. Mogą zająć trochę czasu, aby rozgrzać się do obcych, szczekając w międzyczasie znacznie więcej niż to konieczne.

No-longer-here

Źródło:

No-longer-here

Sealyhamy mają szczek jak duży pies, mimo że są tylko małymi terierami. Zróbcie z tego, co chcecie. Na ogół są czułe, ale jeśli chodzi o teriery, to są to brukowce z całej gromady.

Tuomas Palonen

Źródło:

Tuomas Palonen

Pugs były pierwotnie zapalonymi myśliwymi, służącymi swoim panom w starożytnej dynastii Han. Jako psy myśliwskie często uciekają, gdy zauważą coś, co chcą gonić. Twoje słowa pozostaną bez echa.

drandall316

Źródło:

drandall316

Buldog francuski jest w zasadzie miniaturowym buldogiem, chociaż, z uszami, które są tajemniczo duże. Przypominają one małe uszy nietoperza. Frenchies są zawsze czujne. Dzięki temu są świetnymi psami stróżującymi.

Pixy

Źródło:

Pixy

Griffon Bruxellois to dawna rasa psów ulicznych z Belgii. Wymagają dużo uwagi i mogą być bardzo temperamentne. Jeśli w domu są małe dzieci, prawdopodobnie nie są one idealnym wyborem psa dla Twojej rodziny.

kirillslov

Źródło:

kirillslov

Jest to rasa, która istnieje już od jakiegoś czasu. Maltańczyk został nawet wspomniany w Biblii jako “Ye Ancient Dogge of Malta”. Jest ustawiony w swoich drogach i często może być uparty, jeśli chodzi o szkolenie.

Pezibear

Źródło:

Pezibear

Charty są dużą rasą. Jednak chart włoski jest odmianą zabawkową. Są tak samo aktywne jak ich więksi kuzyni i nie zawsze pamiętają, że są takie malutkie. To kombo, które może wpędzić je w kłopoty.

JeebyJeeby

Źródło:

JeebyJeeby

Chiński crested jest rasą częściowo bezwłosą. Oznacza to, że są one nieco wymagające w utrzymaniu. Podczas zabawy w letnim słońcu będą wymagały ubranka dla psów lub kremu przeciwsłonecznego pokrywającego ich skórę. Również szkolenie domowe jest bardzo trudne.

Wiki.awal

Źródło:

Wiki.awal

24. Dandie Dinmont Terrier

Są bardzo kochane z osobami, które są im znane. Jednak z obcymi już nie tak bardzo. Dandie Dinmont terriery to psy, które bardzo szybko się nudzą, gdy próbuje się je również szkolić.

Pleple2000

Źródło:

Pleple2000

23. Petit Basset Griffon Vendéen

Imię jest dość wymowne. To po francusku! Petit basset griffon Vendéen jest przyzwyczajony do przemierzania skalistych krajobrazów w poszukiwaniu drobnej zwierzyny na francuskiej wsi. Ich niewiarygodna zwinność oznacza, że w każdej chwili mogą uciec przed Twoimi oczami.

Pleple2000

Źródło:

Pleple2000

Pomimo swojej nazwy, nie są to tak naprawdę teriery. Zostały tak nazwane tylko ze względu na ich rozmiar przypominający teriera. Ich wysokoenergetyczna i niezależna natura sprawia, że czasami nie można się z nimi dogadać.

Antranias

Źródło:

Antranias

Ten szczeniak dostaje swoje imię od swojej fascynującej przeszłości – kiedyś były towarzyszami japońskich rodzin królewskich. Potrzeba im od 40 do 80 powtórzeń, aby zaczęły rozumieć nowe komendy. Można je ostatecznie wyszkolić, ale wymaga to wiele pracy.

GoranH

Źródło:

GoranH

Lakeland Terrier wywodzi się z regionu jezior w Anglii. Są używane do odstraszania lisów, które próbują zakradać się na farmę. Ochrona stad owiec to ich sprawa, nie słuchają ludzi.

Owczarki staroangielskie to duże szczekacze. Nie boją się wydać z siebie skowytu, to na pewno. Ich pragnienie ćwiczeń może mieć je szczekanie i bugging cię w najwcześniejszych godzinach porannych, odmawiając słuchać rozumu.

freddie10

Źródło:

freddie10

Doskonale sprawdzają się w ochronie swoich właścicieli przed niebezpieczeństwem. Jednak w tym samym czasie, Great Pyrenees nie są świetne w słuchaniu komend. Jest to swego rodzaju kompromis.

Pixabay

Źródło:

Pixabay

Teriery to dość często spotykana rasa na tej liście. Szkockie były popularne w latach 30. XX wieku jako psy stróżujące w gospodarstwach rolnych. Były przyzwyczajone do samodzielnego patrolowania gospodarstwa i robienia swoich rzeczy bez wkładu innych ludzi. To cecha, która wciąż żyje w ich wnętrzu.

Walescot

Źródło:

Walescot

Saint Bernardy mogą mieć zmienne temperamenty. Aby skłonić je do zachowania, będzie to wymagało sporej ilości szkoleń. Są posłuszne pierwszym komendom tylko w 30% czasu lub lepiej.

sean1006

Źródło:

sean1006

Trudno uwierzyć na podstawie patrzenia na nie, jednak bull teriery były pierwotnie psami bojowymi. To małe kulki energii. Z odpowiednią dyscypliną jednak, można je skutecznie zarządzać.

I_Love_Bull_Terriers

Źródło:

I_Love_Bull_Terriers

Mają szczek, który przeszywa bębenki w uszach. To cała masa hałasu jak na rasę, która jest tak malutka. Chihuahuas często dorastają do zaledwie 8 cali maksymalnej wysokości.

pxhere

Źródło:

pxhere

Lhasa Apsos to rasa wywodząca się z Tybetu, gdzie zostały wychowane na obrońców. Ochrona ich rodziny jest jednym z ich najwyższych priorytetów. Przypuszczamy, że przynajmniej niektórzy ludzie mogą uważać ich głupkowaty wygląd za onieśmielający!

Yuna89bcn

Źródło:

Yuna89bcn

Bullmastiffy to w zasadzie czyste mięśnie. Ich masywne rozmiary mogą sprawić, że kontrolowanie ich będzie dość trudne. Nie wspominając o tym, że ich zaciekła lojalność może spowodować, że będą nadopiekuńcze.

Fausto Moreno

Źródło:

Fausto Moreno

Shih Tzu to pies, który jest przyzwyczajony do bycia rozpieszczanym. Pierwotnie były one hodowane jako psy do kolan dla chińskich cesarzy. Nie zamierzają po prostu być posłuszne jakiejś przypadkowej osobie nie pochodzącej z rodziny królewskiej!

Pexels

Źródło:

Pexels

Mają wspaniałe nosy. To jedna z najlepszych cech Basset hounda. Chociaż, gdy są na szlaku, ich ekscytacja różnymi zapachami często może prowadzić do głośnego szczekania i frustrujących zachowań.

AlbanyColley

Źródło:

AlbanyColley

Mastify to dosłownie giganty. Są jedną z największych ras psów tam pod względem wagi. Chociaż są to zazwyczaj bardzo miłe szczeniaki, ich duży rozmiar może sprawić, że kontrolowanie i szkolenie ich będzie wyzwaniem.

Markita Amesquita

Źródło:

Markita Amesquita

Są jedną z najbardziej kochanych ras psów. Jednak wiąże się to również z pewnym zastrzeżeniem. Beagle były kiedyś psami, które polowały w stadach. Kiedy są w pobliżu innych psów, mogą być całkowicie pochłonięte chwilą.

Nick115

Źródło:

Nick115

Pekińczyki to w zasadzie małe lwy. Są zarówno niezależne, jak i zaskakująco odważne jak na swój rozmiar. To połączenie sprawia, że bardzo trudno je wyszkolić.

No-longer-here

Źródło:

No-longer-here

Bloodhound to rasa, która znana jest z podążania za swoim nosem. Pójdą tam, gdzie ich poprowadzi, nawet jeśli oznacza to, że daleko od swoich właścicieli. Nie ma możliwości zatrzymania ich, gdy już znajdą się na zapachu.

markfizzwig

Źródło:

markfizzwig

Ta rasa psów naprawdę lubi gonić zwierzęta. W zasadzie do tego właśnie zostały wyhodowane od samego początku. Jednak jeśli są szkolone od najmłodszych lat, możliwe jest, że mogą nauczyć się zachowywać w pobliżu ludzi i innych zwierząt domowych.

artbycharlotte

Źródło:

artbycharlotte

Mogą być lojalną rasą, ale to nie znaczy, że będą posłuszne. Chow Chow mają swój własny umysł. Jeśli chcesz zrobić na nich wrażenie za pomocą treningu, to będzie to wymagało wielu powtórzeń.

pxhere

Źródło:

pxhere

Jeśli kiedykolwiek wcześniej obcowałeś z buldogiem, to ich pozycja na tej liście nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Najlepiej, jeśli zaczniesz je szkolić i socjalizować, gdy są bardzo młode. Jeśli czekasz zbyt długo, szkolenie może skończyć się straconą sprawą.

BLACK17BG

Źródło:

BLACK17BG

Ten krótkowłosy pies myśliwski wywodzi się z Afryki. Ze względu na swoją muskularną i zwinną naturę potrzebują dużo ruchu. Kiedy są zwinięte, posłuszeństwo twoim poleceniom jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o której myślą.

copperfeesh

Źródło:

copperfeesh

Pomimo swojego pstrokatego wyglądu, psy afgańskie były pierwotnie hodowane na drapieżniki i na tym skupiają większość swoich myśli. Są najmniej inteligentnym psem, jeśli chodzi o reagowanie na nowe komendy. Zanim cokolwiek zrozumieją, potrzeba od 80 do 100 powtórzeń. Do tego są posłuszne pierwszym komendom tylko w 25% czasu lub mniej. Mają zaciętą niezależną naturę, która czyni je bardzo trudnymi do wyszkolenia.

825545

Źródło:

825545

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

W 1994 roku profesor i badacz Stanley Coren napisał jedną ze swoich najciekawszych książek -.. Inteligencja psów (The Intelligence of Dogs). Jego metodą określania inteligencji było to, jak dobrze psy reagowały na komendy. Następnie Newsweek dodał kilka dodatkowych szczegółów.

Na przykład Border Collies to jedna z najmądrzejszych ras według badań, posłuszna komendom przy pierwszej próbie w 95% przypadków. Tymczasem rasa numer jeden na naszej liście wykonuje polecenia tylko w 25% przypadków lub mniej. Jest to liczba, która sprawia, że właściciele psów drżą.

Jeśli chodzi o posłuszeństwo, te 40 ras to najgorsze z najgorszych. Nie ma znaczenia, ile razy powiesz im, żeby usiadły, przestały szczekać, albo że żebranie jest zabronione. Twoje polecenia nie znaczą dla nich absolutnie nic.