To Thor, kot, który ma plamki i oczy, które czarują – mówi

To Thor, kot, który ma plamki i oczy, które czarują – mówi

W 2013 roku Rani Cucicov, wielka fanka kotów, była na wycieczce krajoznawczej w Holandii. W jej poszukiwaniu niczego i pośród wypoczynku, natknęła się na konkretną wystawę sklepu zoologicznego, na której głównym bohaterem był kot bengalski.

Od tego momentu była to miłość od pierwszego wejrzenia. W umyśle Rani nigdy nie było możliwości rozstania się z tym kocurem. Jego spoty były przewidziane jako wyraz artystyczny.

Rani nazwała tego pięknego kota Thor. W ciągu kilku dni po przygarnięciu go, utwierdziła się w przekonaniu, że to idealny zwierzak. Tak wiele uwagi poświęciła temu kotu, że włączyła do swojej diety pyszne krewetki.

bengalthor

W rodzinnej Belgii Rani powszechne jest wyprowadzanie zwierząt domowych, zwłaszcza psów, ale szczególnie rzadko można zobaczyć na spacerze kota z obrożą. Thor, w tym konkretnym, bardzo lubi być zabierany na krótkie spacery przez swojego właściciela.

bengalthor

Plamy Thora to jego znak rozpoznawczy. Kiedy Rani zabiera go na spacer, zawsze znajdzie się ktoś, kto chce go pogłaskać. W obliczu tej uwagi, kotka mruczy z intensywnością, która porusza niejedną osobę.

bengalthor

Kiedy Rani zostaje zapytana, jak poznała Thora, przyznaje, że jej partner miał na myśli innego kociaka.“W rzeczywistości mieliśmy zamiar spojrzeć na innego kociaka, ale hodowca powiedział nam, że ma ten jeden dostępny i przyszedł z Thorem w ramionach. Od razu zakochaliśmy się w jego kolorach”rani zwróciła uwagę.

bengalthor

“Może popularność Thora jest okazją do poświęcenia większej uwagi schroniskom i ratowaniu zwierząt, bo choć nie do końca adoptowaliśmy Thora ze schroniska, to szanujemy ludzi, którzy otwierają swoje serca na te zwierzęta, których nikt nie chce i starają się znaleźć im stały dom”rani podsumowała.

bengalthor