Te malutkie czarne żaby z RPA wyglądają jak zrzędliwe awokado

Te malutkie czarne żaby z RPA wyglądają jak zrzędliwe awokado

Na wolności żyje niezliczona ilość dziwnych lub dziwacznie wyglądających stworzeń.

Niektóre z nich zostały już odnalezione, podczas gdy nie wiemy, ile jeszcze jest nieznanych ludzkości.

Stworzenia te nie przestają nas zadziwiać tym, jak wyglądają, nie wspominając o ich dziwnych zwyczajach i naturalnych siedliskach.

View this post on Instagram

Większość ludzi powiedziałaby, że koty są zrzędliwe, ale jedno spojrzenie na te żaby może sprawić, że zrezygnują z tego tytułu.

Są to małe płazy endemiczne dla Południowej Afryki i wielu ludzi nazywa je “wściekłymi awokado”.

Czarne żaby deszczowe.

Also known as “breviceps fuscus”, to gatunek żab, które podobno występują tylko na południowych stokach Cape Fold Belt od Swellendam do Outeniqua Mountains.

Te zrzędliwe płazy mogą również przetrwać na wysokości aż 3300 stóp!

Zastanawiamy się teraz, czy mają skrzydła.

Żaby Czarnego Deszczu mają okrągłe ciało, z krótkimi kończynami i palcami. Zazwyczaj są ciemnobrązowe lub prawie czarne w kolorze z nieco jaśniejszym ciałem i bez pigmentowanych wzorów.

Te małe żaby deszczowe z Południowej Afryki dorastają do około 1,6-2,0 cali w długości pyska-wierzchołka.

Ich ciała nie mają brodawek, ale wyraźne, szeroko rozstawione ziarna lub małe guzki. A jeśli w jakimś rzadkim przypadku uda ci się zobaczyć jednego, nie przejmuj się jego wyrazem twarzy, one naprawdę nie są wściekłe. To jest ich naturalny wygląd.

Jeśli ta żaba skrzyżuje ścieżki z niechcianymi gośćmi, będzie nadymać się, aby jej ciało było większe, aby zastraszyć tego, kto narzuca zagrożenie. Nie jestem pewien, czy to by mnie przestraszyło, bo kiedy o tym myślę, to w sumie jest to urocze, zgodzicie się?

Naturalne siedlisko i status gatunku.

View this post on Instagram

Ich naturalnym siedliskiem są fynbos i lasy. Ponieważ są gatunkiem grzebiącym, nie wymagają właściwie obecności otwartej wody. Te żaby rodzą się, aby przeżyć!

Na szczęście, według Wikipedii i Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), według stanu na wrzesień 2016 r., żaby z gatunku Black Rain Frogs nadal znajdują się na liście najmniejszej troski płazów.

Oznacza to, że te gniewnie wyglądające płazy nie kwalifikują się jako zagrożone, bliskie zagrożenia lub (przed 2001 r.) zależne od ochrony.

Jak się rozmnażają?

View this post on Instagram

Ciekawym faktem dotyczącym żab z Czarnego Deszczu jest to, że podczas godów, samice wydzielają z grzbietu lepką substancję. Lepka substancja służy temu, aby samce żab nie odpadły. Proces ten nazywany jest ampleksusem adhezyjnym.

Czyż nie są troskliwe?

W okresie godowym jaja składane są w norach o małych (15 mm) otworach i głębokości około 30-40 mm. Każde gniazdo składa się z około 42-43 żółtych jaj, które mają 5 mm średnicy wewnątrz 8 mm kapsuł. That’s a lot of baby grumps!

View this post on Instagram

Zawołanie to krótkie (0,2 s) “ćwierkanie”, o dominującej częstotliwości 1,8 kHz.”

Wygląda na to, że zarówno samiec jak i samica żaby są mimo wszystko myślące.

Grumpy but cute!

View this post on Instagram

Ich naturalnie puchata budowa, mały rozmiar, kolor, tekstura ciała, a przede wszystkim ich gniewnie wyglądające twarze, sprawiają, że są urocze jako całość.

Nie mają również żadnych zapisów o posiadaniu jakiejkolwiek trującej substancji, która mogłaby zaszkodzić ludziom, co czyni je bezpiecznymi w dotyku.

Żaby Czarnego Deszczu są lokalnie licznym gatunkiem, ale nie tolerują zaburzeń siedliska.

Jego istnienie może być zagrożone przez utratę siedliska spowodowaną rozprzestrzenianiem się obcej roślinności, zalesianiem i zbyt częstymi pożarami. Ogólnie jednak siedlisko tych wściekłych awokado jest dobrze chronione i występuje na kilku obszarach chronionych.

Nie pozwól, aby ich los był taki sam jak innych płazów lub zwierząt z innych królestw, które są już zagrożone lub bliskie wyginięcia.

To jest jedyny raz kiedy to powiemy i nie bierzcie tego w zły sposób – ale jeśli chodzi o te maleństwa, chcemy widzieć więcej “gniewu” na tym świecie!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.