Tata łabędź po stracie partnerki postanawia zaopiekować się pisklętami –

Tata łabędź po stracie partnerki postanawia zaopiekować się pisklętami –

Na Charles River Esplanade regularnym widokiem jest obserwacja łabędzi z pisklętami w różnych pozach. Bardzo przyjemny jest też widok jąder rodzinnych tych ptaków działających w całkowitej harmonii.

Obraz poprawia się w wyglądzie, gdy ojciec i matka dzielą się czynnościami lęgowymi jako jeden zespół, więc nie dziwi fakt, że niektórzy obserwatorzy nie potrafią odróżnić ich od siebie. Odcinek specjalny występuje, gdy matka rodziny traci życie.

Fotografia ilustracyjna

Emma Feeney obserwowała rodzinę łabędzi, które postanowiły wychować swoje pisklęta we wspomnianym jeziorze w Bostonie w USA. Zachowanie obojga rodziców wzbudziło ciekawość profesjonalistki z Asociation Esplanade.

Charles River Esplanade

Widać było, że samiec jest bardzo zaangażowany w swoje interakcje z pisklętami, do tego stopnia, że samica była kilkakrotnie nieobecna w jądrze rodziny.

“Niedługo potem zauważyliśmy, że samica łabędzia zaczęła składać jaja. Złożyła w sumie dziewięć jaj…”, tygodnie później zaczęły wykluwać się pisklęta łabędzi, co opisała Emma w pierwszych doświadczeniach z łabędziami.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stali się w Bostonie celebrytami” wspomina Emma, gdy zobaczyła, że jej post rozszedł się wirusowo.

Jednak z jakiegoś nieznanego powodu specjaliści od dzikich zwierząt zauważyli zmianę w stanie zdrowia samicy. Najwyraźniej nie było to coś, co przenosi się z jednej istoty na drugą.

Silvia J. Zarco

Animal Care and Control, otrzymało telefon alarmujący ich o stanie zdrowia matki łabędzia, ponieważ potrząsała głową i nie była w stanie wstać o własnych siłach. Kiedy jednak przybyli na miejsce, niestety straciła życie” emma powiedziała.

Uczucie nostalgii dosięgło wszystkich zaangażowanych w rozwój tej jednostki rodzinnej.

Sylwia J. Zarco

Jednak czymś, co przyniosło bardzo dobre wrażenia, była rola samca miotu. Nie był on skłonny do rezygnacji ze swojej odpowiedzialności.

Sylvia J. Zarco

Gdy zbliżali się do samca, towarzyszący Emmie specjaliści zauważyli coś bardzo ciekawego: “Miał swoje pisklęta schowane pod skrzydłami” zauważyła zaskoczona kobieta.

Sylvia J. Zarco

Najwyraźniej samiec dbał o swoje siedem piskląt przez cały czas. Bez wątpienia przykład nawet dla dzisiejszego społeczeństwa.

@brentgoldmanphoto

Wydaje się, że mają się dobrze. Można je zobaczyć w lagunie pływające razem, z niektórymi maluchami jadącymi na ich grzbietach.” powiedziała Emma lokalnym mediom.

@brentgoldmanphoto