Taksówkarz zatrzymuje się, aby pomóc trzem kaczątkom połączyć się z matką -..

Nie ma wątpliwości, że rutyna miasto może stanowić negatywne środowisko dla wszelkiego rodzaju życia zwierząt.

Tego właśnie doświadczyły te małe kaczuszki, które były świadkami zagrożenia ze strony miasta. Jednak, obecnie bardziej zurbanizowane obszary są otoczone dużymi terenami zielonymi.

Oznaczało to większą obecność dzikich zwierząt w mieście. Nie dziwi więc, że w bezpośrednim sąsiedztwie dróg można czasem zaobserwować gatunki ptaków przechodzących bez świadomości ryzyka, na jakie się narażają.

W ostatnich dniach Rachel Christy była świadkiem, jak niespodziewane spotkanie zamieniłoby się w negatywną ewentualność, gdyby nie altruistyczna postawa taksówkarza.

Rachel poprosiła o usługi wspomnianego wcześniej taksówkarza, a po kilku minutach jazdy mężczyzna zatrzymał samochód. Zauważył, że na drodze pojawiły się bardzo małe kaczki.

Taki był efekt akcji, że zaczęła nagrywać obrazy swoim urządzeniem. Opowiadała o rodzinie kaczek, matce i jej trzech małych. Na stronie dzieci spadły z chodnika na ulicę, nie była w stanie im pomóc. W tym momencie samochód, w którym znajdowała się Rachel, zatrzymał się.

Intencją kierowcy było wyprowadzenie stworzeń na chodnik, na którym znajdowała się mama kaczka. Zrobił to bardzo delikatnie, a następnie, te zdając sobie sprawę, że oddalili się od swojej mamusi, pobiegli na spotkanie z nią.