Szkoła daje szczeniakowi dyplom w podziękowaniu za opiekę nad dziećmi –

Szkoła daje szczeniakowi dyplom w podziękowaniu za opiekę nad dziećmi –

W każdym mieście w Argentynie często można zobaczyć, jak zwierzęta domowe towarzyszą dzieciom swoich właścicieli do szkoły. Ten radosny obraz nie ogranicza się tylko do zwierząt, które są do adopcji, ale także bezdomne psy przyjmują rolę improwizowanych opiekunów.

Taką właśnie rolę przyjęła Chori, bezdomnego psa, który w jakiś sposób opiekuje się dziećmi, które regularnie uczęszczają do szkoły i które zdobyły sympatię psa. Znaczenie tego zachowania było tak duże, że nauczyciele, a także rodzice, zgodzili się oddać hołd bohaterowi tej historii.

Wybranym dniem był Dzień Flagi, w którym uczniowie wykonują różne akty związane z symbolem narodowym i w którym przed wszystkimi wystąpiła kania. “Jest dla nas wielką pomocą, ponieważ wykonywał przekazanie flagi, a dzieci podążały za nim” powiedział jeden z nauczycieli prowadzących imprezę.

Powyższe uznanie ma na celu zachęcenie do integracji pomiędzy wszystkimi elementami tworzącymi życie w ramach wspólnoty. będziemy wręczać bardzo specjalny certyfikat, bo nadal integrujemy wszystkich, a zwłaszcza zwierzęta – powiedział (…) i mamy członka, który jest z nami codziennie od 8 rano do 6 wieczorem. On opiekuje się dziećmi (…) i myślę, że dzieci wiedzą, jak to się nazywa” wspomniał inny nauczyciel

I oczywiście dzieci znają Chori, do tego stopnia, że gdy się pojawił, uczniowie wciąż wiwatowali jego imię. Piesek był w ramionach jednej z nauczycielek, która darzyła go największą sympatią, a gdy postawiła go na podłodze, pobiegł tam, gdzie byli jego koledzy uczniowie.

Dzięki takim gestom jak te wymienione powyżej widać, jak dzieci mogą lepiej zrozumieć pojęcie integracji i oczywiście opieki nad zwierzętami. “Chori jest dla nas wielką pomocą, bo robił marsz z flagą i dzieci szły za nim, dlatego wyróżniliśmy go w tym szczególnym dla nas momencie” wspomniała dyrektorka szkoły.