Szczeniak został pozostawiony w torbie, a pracownicy postanowili go adoptować – i nie jest to pies

Szczeniak został pozostawiony w torbie, a pracownicy postanowili go adoptować – i nie jest to pies

Zajmowali się nim pracownicy w warsztacie.

Oscar Rangel stał przed swoim miejscem pracy. Kilka metrów od miejsca, w którym się znajdował, przejechała furgonetka prowadzona przez nieczułego człowieka. Upuścił worek ze śmieciami na pustostan. Gdy wylądował na wierzchu chwastów, natychmiast się poruszył.

Po zaobserwowaniu ruchu tych odpadów Oscar zadzwonił do swojego kolegi Miguela Gutierreza, który zasugerował, aby przeszli do niego. Zaskoczenie miało się zwiększyć, gdy mogli zobaczyć, że wewnątrz torby znajduje się mały szczeniak.

Kwestią opatrzności, szczęścia lub losu było to, że dzięki ilości podszycia na miejscu zdarzenia, psiak przerwał swój upadek. To niesamowite, jak można znaleźć w tym społeczeństwie ludzi, którzy nadal zachowują się w ten sposób.

Oskar Rangel

Oscar i Miguel postanowili zrobić post na mediach społecznościowych, aby podsumować historię tej adopcji. “Przed moją pracą przejechał samochód, biały ranger California box model 94 i 98 i nie zatrzymując się ani nie zwalniając wyrzucili tego małego pieska przez okno do pustostanu. Dobre jest to, że wylądował na szczycie wielu chwastów (…) i wyszedł nienaruszony”stwierdziła publikacja sporządzona w 2015 r.

Oskar Rangel
Oskar Rangel

Od tego momentu dwaj koledzy postanowili adoptować szczeniaka, nadając mu imię Chalán. We dwójkę dbają o jego wyżywienie i zrobili dla niego mały domek w warsztacie. Wykorzystali recykling, aby domek dla psa miał wszelkie wygody.

Oskar Rangel
Oskar Rangel

Chalán obecnie otrzymuje wszystkie uczucia ludzi w warsztacie i ma dobrą opiekę weterynaryjną zapewnioną przez niektórych specjalistów, którzy opiekowali się uratowanymi.

“Nasza praca jest żmudna i dość ciężka. A jednak mamy czas i ochotę na adopcję tego małego futrzaka, który w taki czy inny sposób nie mógł znaleźć nowego domuczyni twój dzień (…) Nie wiedząc, że jest bardzo znany i kochany przez wielu ludzi w wielu krajach i jest symbolem przykładu i wsparcia dla społeczności kochającej zwierzęta”. Óscar powiedział w wywiadzie dla mediów cyfrowych Uwagi dotyczące zwierząt domowych.

Oskar Rangel

Oscar i Miguel są przykładem dla współczesnego społeczeństwa. Kiedy ludzkość jest w najgorszym stanie w historii, pojawiają się dusze, które są gotowe opiekować się niedorosłymi. Chalan był odpadem dla nieczułych ludzi, ale dla innych stał się ukochanym.

Oskar Rangel

Choć ta historia ma już kilka lat, nadal służy jako lekcja dla ludzi, aby uświadomić sobie życie, z którym dzielimy planetę.