Szczeniak został pozostawiony na pastwę losu w jego taksówce, a on postanowił go adoptować – i udało mu się!

Dagoberto Rojas Buitrago przewoził obywatela w okolicach dzielnicy La Campiña w Bogocie. W pewnym momencie podróży pasażer wspomniał mu, że zabrakło mu pieniędzy, aby zapłacić za usługi taksówkarza.

Poprosił go więc o zatrzymanie się przed bankomatem w celu wypłaty gotówki. I że podczas gdy to robił,

miał zostawić w samochodzie walizkę, którą przewoził, jako gwarancję, że nie zamierza go oszukać.

Cały ten dialog miał miejsce przed centrum handlowym Plaza Imperial i dla Dagoberto nie było dziwne widzieć tego typu prośby, więc się zgodził. Dodatkowo, ponieważ był to mężczyzna po czterdziestce, dał mu niezbędną pewność siebie, aby niczego się nie domyślił.

Czekałem prawie godzinę. Robiło się gorąco i zauważyłem, że coś się rusza z tyłu taksówki. Ku mojemu zaskoczeniu był to mały, stary pies. Wyjęłam go z pudełka, w którym przyszedł i zorientowałam się, że zostawili też list z zaleceniami, jak się nim opiekować, buitrago wspomniał do lokalnych mediów.

W liście jest mowa o instrukcjach, takich jak godziny wyprowadzania, porcje karmy, choć nie precyzuje, jaką karmę mu podawać. Obecnie jestem u weterynarza i czekam na jakiekolwiek zalecenia, które mogą mi dać” dodał zaskoczony taksówkarz.

“Zastosowałem się do instrukcji, które mi zostawili. O godzinie 5 rano wyprowadzam go na dwór; jest dobrze wychowany. Będę go nadal zabierać do weterynarza, także dlatego, że brzydko pachnie, będę go kąpać”dodaje nowy ojciec adopcyjny tego psa.

“Pomysł, jeśli właściciel się nie zgłosi, jest taki, że prawdopodobnie zatrzymamy go do adopcji. Moje córki są zadowolone ze szczeniaka, choć mamy koty i musimy go pilnować”, kontynuuje swoją opowieść kierowca, który nie przestaje dziękować rodzinie za wsparcie w opiece nad tym psem.

“Jeśli masz zwierzaka i nie możesz się nim opiekować, zostaw go w specjalistycznym miejscu. Musimy być bardziej odpowiedzialni z naszymi zwierzętami. Na razie nie znam imienia psa, więc zapraszam obywateli do pomocy w jego znalezieniu”, wspomina Buitrago.

Niech ta historia posłuży za materiał do przemyśleń dla opiekunów zwierząt. Pozostawienie zwierzęcia swojemu losowi nie jest realnym rozwiązaniem w tym społeczeństwie, które szczyci się byciem cywilizowanym. Chociaż pies porzucony w taksówce w Buitrago miał szczęście, nie można tego samego powiedzieć o wielu bezpańskich zwierzętach.