Szczeniak z miłością dziękuje strażakowi za uratowanie go –

Szczeniak z miłością dziękuje strażakowi za uratowanie go –

Regularnej wielkości Siberian Husky został uwięziony na dachu domu i nie reagował na głos swoich właścicieli. W tej okoliczności konieczne było wezwanie straży pożarnej, która pomogła wydobyć ukochanego pupila w bezpieczne miejsce.

Sam kapitan straży pożarnej w Wells w stanie Maine w USA, Jeff Nawfel, zajął się uspokajaniem psiaka, który w ciekawy sposób poddał się gestom ratowników. Po poczuciu bezpieczeństwa na jego twarzy pojawił się nawet uśmiech.

Szczególnie ta rasa jest bardzo inteligentna. Z niewyjaśnionego powodu kły zostały pozostawione w kompromitującej pozycji, która nie pozwalała na zapewnienie im bezpieczeństwa. Choć znane są z przejawiania zdolności, które mogą pomóc człowiekowi w trudnych warunkach, w tym przypadku konieczny był inny rodzaj działania.

“Kapitan Straży Pożarnej w Wells Jeff Nawfel był w stanie uratować tego pięknego psa, który wydostał się na swój dach i utknął. Dziękuję kapitanowi Nawfelowi.” Napisał miasto Wells, Maine, USA, które usłyszało wiadomość.

W pierwszej kolejności rodzina myślała, że to prosta sprawa. W praktyce jednak skomplikowała się do tego stopnia, że potrzebne było wsparcie funkcjonariuszy miejskiej Straży Pożarnej.

W materiale filmowym widać, jak urzędnik wspina się na szczyt dachu domu i uspokaja kła, by zdobyć jego zaufanie. Kiedy doszło do tego, że dwójka bardzo dobrze się dogadywała, strażak wziął go na ręce, aby przełożyć go przez okno domu.

Przed ponownym wejściem przez okno, mały piesek zatrzymał się na kilka sekund, aby podziękować swojemu bohaterowi. “Dziękuję wszystkim, którzy zadzwonili i pomogli go uratować” wspomina agencja ratunkowa.

Ta akcja miała miejsce jakiś czas temu i na szczęście zakończyła się happy endem, który okazał się niezapomniany. Koty, ptaki i szopy to tylko niektóre z gatunków, z którymi straż pożarna umie sobie profesjonalnie poradzić, ale to psy są najbardziej wdzięczne za okazane uwagi.