Szczeniak wskakuje do jeziora, aby uratować jelenia, który pływał bez celu –

Harley to pies rasy Goldendoodle o niesamowitym charakterze. Niektórzy mieszkańcy Culpeper w stanie Wirginia w Stanach Zjednoczonych mieli okazję obserwować zachowanie tego wspaniałego psiaka. Jednak jednym wyczynem, który z pewnością go uwieczni jest uratowanie jelenia.

Okazuje się, że jeleń pływał w pośpiechu, aby nie stracić życia w wodzie, kiedy Harley pomógł mu w heroiczny sposób. Podczas gdy to się działo jego przybrany ojciec szukał go, ponieważ psiak nigdy nie jest nieobecny bez istotnego powodu.

Ralph Dorn to nazwisko właściciela Harleya, który zauważył swojego pupila pływającego z innym zwierzęciem w odległości 200 stóp od brzegu.

To inne stworzenie zeszło przez pomyłkę do jeziora i nie mogło się wydostać o własnych siłach. Ale przez przewagę daną mu przez los, pies go zobaczył.

62-latek na swoim koncie na Facebooku zamieścił następującą informację: “Nie jestem pewien jak płowa wydostała się na zewnątrz, ale Harley oczywiście nie pytał dlaczego, po prostu podjął działanie” podsumowując w ten sposób działania psiego bohatera.

Po tym jak wyszli z wody, pies nie chciał porzucić swojego nowego przyjaciela. Co więcej, pomógł mu wejść na stromą przestrzeń. Gdy już tam był, położył go na trawie i wylizał jak własnego szczeniaka.

“Harley nie chciał opuścić płowego. Po prostu ciągle wchodził z nim w interakcję, lizał go, opiekował się nim.” tak Ralph podsumował zachowanie swojego ukochanego pupila.

Po spędzeniu trochę czasu z małym jelonkiem, Harley położył się na chwilę na trawie.

Nagle pojawiła się matka małego jelonka. Gdy już byli razem, Ralph i Harley odeszli.

Wyglądało na to, że to koniec tej historii. Ale następnego ranka rutynę Ralpha i Harleya, który jest psem lubiącym interakcje z innymi gatunkami, przerwałoby ciekawe wydarzenie.

“Harley stał się niespokojny biegając od okna do okna. Otworzyłem drzwi wejściowe i mogliśmy usłyszeć kwilenie płowej. Harley pobiegł do linii drzew i znalazł płową. Mały przestał kwilić, merdał ogonem, dotknęli się nosami, obwąchali się i Harley spokojnie wrócił ze mną do domu.” ralph relacjonował.

“Mogliśmy powiedzieć od razu, nawet kiedy był szczeniakiem, że miał takie dobre serce. Zawsze był taki w stosunku do dzieci i zwierząt. Kocha je wszystkiepodsumował Ralph dla jednego z mediów.