Szczeniak pomaga swojemu ukochanemu człowiekowi pchać samochód, który był na środku wody –

Został nazwany psem-bohaterem za swoją pracę ratującą życie po podniesieniu się rzeki w Glasgow (Szkocja). Dwie kobiety znajdowały się na środku wody w swoim samochodzie, ale samochód utknął przy ogromnej skale.

Na jego szczęście, Gillie i jej pies Puck zatrzymali się, by pomóc. Nie jest to odosobnione wydarzenie, ponieważ Szkocja została poturbowana przez te ulewy, które spowodowały, że rzeki się przelały, a drogi wypełniły się wodą, z Glasgow nie oszczędzono.

Jedną z pierwszych rzeczy, które robi Gillies, jest próba zepchnięcia samochodu na płytką część rzeki. Niesamowite jest to, że Puck, nie opuszcza boku swojej kochanki ani na chwilę. I nie tylko to, ale również zaczyna pchać samochód razem z nią.

Davie Keel sfilmował moment, w którym to się działo. Dodatkowo zamieścił zdjęcia, po ich zobaczeniu Gilles zareagował mówiąc: “Po prostu robię dobry uczynek pomagając temu samochodowi i jego właścicielom dostać się na bardziej suchą ziemię”. Ktoś to sfilmował i wysłał do swojego znajomego, który wysłał do mojego znajomego, który wysłał do mnie. Puck naprawdę jest najlepszym psem na świecie”.

Gillies wspomniał o żartobliwym komentarzu, który mówił: “Pies go popycha i wszystko teraz. Brilliant. Aww tak, jaki człowiek taki pies. Spójrz na to.”. Dzięki temu Puck został nagrodzony herbatnikami, jednym ze swoich ulubionych pokarmów.

Wspominała: “Byliśmy z Puckiem na naszym zwykłym spacerze i był tam samochód, który utknął w wodzie. W środku były dwie kobiety i zeszłam na dół, żeby podać im rękę“.

Ciąg dalszy opowieści: “Puck płynął obok mnie i wtedy zaczął go popychać. Po zdjęciu hamulca ręcznego było to tylko szybkie pchnięcie lub dwa i wtedy zaczął się toczyć”.

Niewątpliwie ta mała historia jest próbką lojalności, jaką te zwierzęta mają zawsze, gdy pojawia się jakaś ewentualność. Nie wahają się biec, aby pomóc tym, którzy są w potrzebie.