Szczeniak opiekuje się zagubionym specjalnym chłopcem i dba o niego aż do przybycia ratowników –

Szczeniak opiekuje się zagubionym specjalnym chłopcem i dba o niego aż do przybycia ratowników –

José Muñoz to 5-letni chłopiec, który zaginął, a domownicy nie byli w stanie go zauważyć. Po chwili widziano go w pobliżu torów kolejowych. Niepokój jego rodziców rósł, bo, ponieważ ma szczególne schorzenie, nie jest zbyt świadomy zagrożeń, na które może się narazić.

Na szczęście poszukiwania rozpoczęto natychmiast, a przewidział je mieszkający z rodziną owczarek niemiecki. Pies znalazł małego chłopca, zanim zrobiły to władze.

Psy często rozwijają bardzo silną więź z dziećmi w domu, w którym mieszkajądo tego stopnia, że stają się ich opiekunami. Pewne jest, że jeśli znajdą się pod ich opieką, to nic negatywnego im się nie stanie, bo swoją rolę traktują bardzo poważnie.

Dlatego wiadomość o owczarku niemieckim, który uratował dziecko, szybko rozeszła się po mediach. Według informacji podawanych przez media, mały Józef, który prawie niepostrzeżenie oddalił się od domu, był już na drodze, nie zauważając tego.

Jest to dziecko o szczególnych uwarunkowaniach, a więc o podwyższonym ryzyku zachorowania. Kilku świadkom udało się go zobaczyć w okolicach torów kolejowych w północnym Houston. Rodzina natychmiast zgłosiła go do władz, na co agencja zareagowała z należytym pośpiechem.

Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy zaangażowanych w poszukiwania, zanim dotarli na miejsce, jego pies już go zlokalizował. W rzeczywistości, od pierwszej chwili, gdy chłopiec zaczął oddalać się od domu, pies podążał za nim, nie zostawiając go ani na chwilę samego.

Urzędnik Ricardo Salas, skomentował dla mediów: “Pies wiedział, że musi z nim iść, bo robił coś, czego nie powinien“. Dalej stwierdził, że obie były w idealnym stanie do czasu ich znalezienia.

Siostra chłopca powiedziała, że ten pies zawsze był wyjątkowy dla José: “zawsze był bardzo nadopiekuńczym psem, odkąd go mamy (…) Nie zdziwiłam się, gdy powiedzieli, że cały czas z nim chodzi“.