Szczeniak odmawia opuszczenia ukochanego właściciela strażaka, który stracił życie –

Szczeniak odmawia opuszczenia ukochanego właściciela strażaka, który stracił życie –

Pies został umieszczony podl miejsce, w którym był który w życiu był jego towarzyszem przygód. Był nim Angel Torres Garcia, 44-letni strażak, który stracił życie służąc społeczności.

Profesjonalista pracował na międzynarodowym lotnisku Jorge Chávez, gdy został potrącony przez samolot, który miał właśnie wystartować. Angel był w towarzystwie innego kolegi, który również stracił życie.

Tydzień temu mój syn prowadził instruktaż w bazie ogniowej Satipo, a pięć dni temu zadzwonił do mnie z Limy opowiadając o tym, co robił. Pożegnaliśmy się, aż to (wydarzenie) zabrało mi syna” – wspomniał ojciec strażaka.

W miejscu pożegnania Anioła stało się coś ciekawego. Jego wierny piesek najwyraźniej wyczuł obecność swojego pana na miejscu, więc skulił się pod nim. Umundurowany w strażackie fatałaszki psiak nie ruszył się stamtąd.

Gest psa wywołał zamieszanie wśród obecnych. Jedni poddali się uczuciom, a inni wspomnieli o okolicznościach straty. Mimo że Angel zajmował się działalnością uznaną przez korpus, istnieją pewne wątpliwości co do bezpieczeństwa na lotnisku.

Byliśmy świadomi ćwiczeń, ale zatwierdzono je do wykonania poza terenem.” wspomniał Jorge Salinas, przewodniczący zarządu Peruwiańskiej Korporacji Lotnisk i Lotnictwa Komercyjnego (Corporación Peruana de Aeropuertos y Aviación Comercial).

Jednak bez względu na to, jak bardzo zostaną wyjaśnione fakty i znalezione możliwe cvlp4ble, uczucia bliskich nie zostaną tak łatwo rozwiane. Na razie pozostanie tylko obserwować, jak kły przypominają jądro rodziny, wartość człowieka w służbie społeczności.