Szczeniak jest pozostawiony w pudełku i pozostaje w środku czekając, aż wrócą po nią –

Szczeniak jest pozostawiony w pudełku i pozostaje w środku czekając, aż wrócą po nią –

Mając zaledwie dziesięć miesięcy, Harvest został pozostawiony sam sobie bez żadnego pożywieniai z bardzo małą szansą na wyjście z życiem, biorąc pod uwagę niemożność picia czy jedzenia oraz intensywny upał w środku lata. Jedyne co miała za schronienie to kartonowe pudełko, to samo, w którym została zapomniana.

Ludzie o niewielkich uczuciach są w stanie zostawić zwierzę na pastwę losu, gdy nie są w stanie dłużej się nim zajmować lub po prostu z powodów przeprowadzki nie mogą się nim zająć.

Pies z Dallas

Kiedy Harvest był pod opieką poprzedniego właściciela, być może wytworzyła pewną emocjonalną zależność od człowieka, gdyż oczekiwała, że ktoś będzie jej szukał. Została wewnątrz boksu, w którym została pozostawiona na odludziu.

Dallas Dog

Osoba, która przypadkiem znalazła się w pobliżu miejsca zdarzenia i zauważyła, że pies jest w wyżej wymienionym stanie, skontaktowała się ze schroniskiem, które mogło zająć się sytuacją. Dallas Dog zareagowało na zgłoszenie.

Dallas Dog

“Nigdy nie ruszała się z boksu. Czekała tylko, aż ktoś wróci” patti Dawson, prezes schroniska, powiedziała.

Pies z Dallas

Funkcjonariusze kontroli zwierząt byli kompletnie zszokowani. Zabrali ją wraz ze skrzynią do budy, myśląc, że psina może mieć jakieś dolegliwości zdrowotne, które uniemożliwiają jej poruszanie się. Tak się jednak nie stało.

Pies z Dallas
Dallas Dog

Specjaliści dostrzegli, że Harvest potrzebował pudełka, aby czuć się bezpiecznie. Po wejściu do budy zaczęła czuć się swobodnie, ponieważ otrzymała uwagę i dużo czułości.

Pies Dallas

“Widać było jego ramiona i drżenie ciała”powiedział prezes sanktuarium, który był bardzo zaangażowany w Harvest.

Pies z Dallas

“Zajęło mu to około tygodnia, zanim naprawdę się otworzył, i od tego czasu nie zwolnił ani nie spojrzał wstecz” wspomina Patty. Ponowne włączenie psa, który miał negatywne doświadczenia ze strony swoich przewodników, może zająć trochę czasu.

Pies z Dallas

Harvest jest teraz w domu forever, który dał mu całą uwagę i miłość, na którą zasługuje.

Dallas Dog