Szczeniak jest pozostawiony sam sobie w lesie ze swoim łóżkiem i zabawkami –

Szczeniak jest pozostawiony sam sobie w lesie ze swoim łóżkiem i zabawkami –

Żadne zwierzę nie powinno być pozostawione samemu sobie. W żadnym wypadku nie należy widzieć zwierzaka, który czeka na kogoś, kto da mu trochę miłości po tym, jak będzie cieszył się domem. Ale w XXI wieku aż nazbyt często można jeszcze zobaczyć opisany poniżej obraz.

Pomimo faktu, że osoby dokonujące takich czynów, wiedzą, że mogą ponieść konsekwencje w sądzie, te czyny nieczułych ludzi są nadal obserwowane we współczesnym społeczeństwie. Historia Hanki nie była pierwszą.

Ludzie i Zwierzęta Zjednoczeni

Okazuje się, że wspomniany szczeniak został pozostawiony na pastwę losu w lesie. Humans and Animals United powiedział, że ktoś zostawił ośmiomiesięcznego psiaka, któremu towarzyszyły jego zabawki, torba z jedzeniem, a nawet jego łóżko, by radził sobie sam.

Ludzie i Zwierzęta Zjednoczeni

Pies miał uszkodzoną łapę. Pomimo po tym jak został pozostawiony swojemu losowimały piesek zachowywał się w sposób przyjazny. Od samego początku ufał tym ludziom, którzy przyszli mu pomóc. Jakby zrozumiał, że jego los się zmieni.

Ludzie i Zwierzęta Zjednoczeni

“Był niczym innym jak miłością od momentu, kiedy mu (pomogli). Wszyscy mówią, że to najsłodszy pies”, rosa Fond, założycielka organizacji Humans and Animals United, powiedziała w oświadczeniu dla jednego z mediów cyfrowych.

Ludzie i Zwierzęta Zjednoczeni

“To tylko szczeniak w wieku 8 miesięcy, który przeszedł, tak wiele. Jego (ciało) zaczęło się wić, gdy tylko wiedział, że jest zabierany do weterynarza. Nie potrafimy sobie wyobrazić, dlaczego ktoś miałby go zostawić(…). Zostawił go z jego łóżkiem, zabawkami i jedzeniem w lesie. Kimkolwiek jesteś, wiedz, że Hanka jest bezpieczna” powiedziała organizacja na profilu w mediach społecznościowych.

Ludzie i Zwierzęta Zjednoczeni

Hanka otrzyma operację, która poprawi stan zdrowia chorej kończyny. Wtedy kolejnym krokiem byłoby znalezienie domu. Do tej pory było kilku kandydatów. “Będzie miał trochę podróży, aby przejść, zanim będzie w pełni adoptowany. Ale teraz jest bezpieczny i nigdy już nie będzie (dotknięty)”fond zakończył.

Ludzie i Zwierzęta Zjednoczeni

Hanka obecnie przebywa w domu zastępczym, operacje zakończyły się sukcesem i czeka na powrót do zdrowia, dzięki czemu będzie mogła znaleźć dom stały.

Ludzie i Zwierzęta Zjednoczeni

Na marginesie WHO szacuje, że na świecie jest 200 000 000 psów pozostawionych samym sobie. Są jednak kraje, w których ludzie o życzliwych sercach pracują każdego dnia, aby pomóc zwierzętom w potrzebie.