Szczeniak jest pozostawiony sam sobie na ławce z kartką wyjaśniającą powody –

Szczeniak jest pozostawiony sam sobie na ławce z kartką wyjaśniającą powody –

Na ławce w centralnym parku w Coyoacán w Meksyku, obok wzruszającego listu siedział nieśmiały psiak o opadającym spojrzeniu i w głębokim przygnębieniu. Najwyraźniej został tam pozostawiony, aby ktoś zlitował się nad psem i dał mu dom.

Z pisma widocznego na wspomnianej notatce, niektórzy twierdzą, że to ręka nieletniego. Powodem tej decyzji było negatywne traktowanie przez krewnych właściciela psa.

Zwierzęta domowe Coyoacán

“Witam, proszę o adopcję (…) Proszę o adopcję tego małego pieska i dobrą opiekę nad nim”w liście, który zobaczyli mieszkańcy Coyoacán, dzielnicy miasta Meksyk, czytamy częściowo. Stało się to w niedzielę, a społeczność zaalarmowała odpowiednie władze.

Zwierzęta domowe Coyoacán

Notatka podpowiedziała, że w domu, w którym znajdował się Max byli ludzie, którzy go nie chcieli. “Więc jeśli to czytasz i jesteś przez niego skuszony proszę przyjmij go i zaopiekuj się nim, a jeśli nie proszę zostaw tę notatkę w miejscu, aby inni mogli przeczytać i adoptować go. Dziękuję.” podsumował.

Zwierzęta domowe Coyoacán

Mascotas Coyoacán, stowarzyszenie ochrony zwierząt w okolicy, nie wahało się iść na miejsce i uratować małego. Początkowo pies był niepewny i nie pozwoliłby się dotknąć.

Zwierzęta domowe Coyoacán

I to jest tak, że psy często wierzą, że wszyscy ludzie będą je traktować tak samo. Jeden z wolontariuszy musiał więc zdobyć jego zaufanie, aby móc do niego podejść i uwolnić go z ławki.

Zwierzęta domowe Coyoacán

Max warczał na wolontariuszy, którzy do niego podchodzili i miał pozycję, która pokazywała niezadowolenie. Jednak po uwolnieniu wolontariuszka szukała sposobu, by poczuł się komfortowo. To była pierwsza część akcji ratunkowej i początek jego nowego życia.

Zwierzęta domowe Coyoacán

Członkowie społeczności i samej organizacji Mascotas Coyoacan, dokonali publikacji tego ratunku. Ostatecznym celem byłoby zdobycie go kochającego i stałego domu, jak było życzeniem jego poprzedniego właściciela.

Zwierzęta domowe Coyoacán

Członkowie organizacji postanowili nadać psu imię Boston. W ramach nowego początku, psiak zaczął reagować na pełną miłości opiekę wolontariuszy.

Zwierzęta domowe Coyoacán

Pomimo faktu, że ta historia pochodzi z 2020 roku i że w tym czasie obeszła cały świat, mały piesek nadal znajduje się w schronisku, czekając na dobre serce, które chce dać mu szansę na dom. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie tę wymarzoną rodzinę, w której będzie mógł być znowu szczęśliwy.

Jeśli chciałbyś dać temu przyjaznemu Bostonowi nowe życie, możesz skontaktować się z Marcela Goldberg , która jest odpowiedzialna za schronisko Zwierzęta domowe Coyoacán.