Szczeniak biegnie, aby pomóc swojemu człowiekowi w dół zakupów w supermarkecie –

Szczeniak biegnie, aby pomóc swojemu człowiekowi w dół zakupów w supermarkecie –

Psy potrafią zadziwić człowieka sposobem, w jaki uczą się nowych rzeczy. Tę rzeczywistość może zweryfikować historia uroczego szczeniaka, który pokazał, jak dobrze jest wyszkolony, wyręczając swojego właściciela podczas zakupów.

Piesek jest w stanie podnieść pyskiem najcięższe torby z artykułami spożywczymi. Na zdjęciach widać, jak wykonuje swoją pracę, nie popełniając w żadnym momencie błędu. Szczeniak labradora niesie torby do drzwi domu swojego właściciela.

Do tego zachowania można dodać znane działania, takie jak zawody w skokach przez płotki, skakanie przez płotki czy inne treningi, w których Labradory przodują. Czasami jest to po prostu kwestia kopiowania rutyn.

Należy powiedzieć, że Labrador nie był jedynym psem, którego można było spotkać na miejscu. Był tam również pies kundel o cechach Border Collie, który właśnie przyglądał się, jak wyszkolony psiak kończy swoją pracę.

Zachowania nabyte, w przypadku psów, mogą być uwarunkowane przez środowisko, wychowanie i najbardziej determinujące doświadczenia. Takie zachowania mogą być modyfikowane poprzez odpowiednie uczenie się i mogą być różne u poszczególnych osobników.

Szczegółem, który należy wziąć pod uwagę w tym konkretnym, jest to, że nabyte wzorce zachowań są uczone w fazie szczenięcej. Więc ten Labrador nabył to zachowanie w najczulszych latach swojego rozwoju.

Jakikolwiek był powód przyuczenia tego Labradora, ten kobieta ma już łagodnego i cennego pomocnika na czas, gdy wybiera się na miesięczne zakupy. Na filmie można zobaczyć, jak psiak użycza pomocnej dłoni, nie oczekując niczego w zamian.

Pies rasy labrador jest znany z tego, że kocha swoich ludzi, a zwłaszcza dzieci. Lubi być częścią wszystkiego, co się dzieje i nie lubi samotności. Jego natura jest cierpliwa, zrównoważona i życzliwa, a przez historię obecna pomoc domowa par excellence.