Szczeniak adoptuje lwie młode pozostawione przez matkę –

Szczeniak adoptuje lwie młode pozostawione przez matkę –

Uroczy szczeniak owczarka niemieckiego o imieniu Sandra, kierując się instynktem macierzyńskim, powitał dwa urocze lwie młode. Małe kotki urodziły się naturalnie w Parku Białego Lwa w mieście Władywostok.

Najwyraźniej kotki nie zostały docenione przez swoją matkę o imieniu Sirona. W obliczu tej sytuacji pracownicy ośrodka pomyśleli, aby poszukać natychmiastowego rozwiązania. Przyszedł więc czas na włączenie instynktu macierzyńskiego Sandry.

lionspark.ru

Lwica zawsze pokazywała się jako bardzo introwertyczne i powściągliwe zwierzę, ale widać było, że jej dwa młode nie miały zbyt dobrego czasu pod jej opieką. Niektórzy uważali, że Sirona w pewnym momencie będzie przejawiała niebezpieczne postawy wobec noworodków.

lionspark.ru

“To, co robi matka lwa, nie jest całkiem normalne. Ona (wpływa) na nie… Jedno młode wydaje się mieć nawet mały (otwór). To jest zupełnie nienormalne” wiktor Agafonow, dyrektor parku dzikich zwierząt, wspomniał.

lionspark.ru
lionspark.ru

Sandra nie miała problemu z przyjęciem dwójki maluchów do swojej rodziny. Szybko przygarnęła je, jakby były jej własnym potomstwem. Gdyby zdjęcie było inne, pies wykazałby negatywne nastawienie do kotków, ale tak nie było. Ten kochający pies urodził małe szczenię, więc bardzo łatwo było dopełnić tych matczynych rutynowych czynności.

lionspark.ru
lionspark.ru

“Co ciekawe, ten pies nie lubi kotów, ale postanowiła przyjąć do swojej rodziny małe lwy afrykańskie. Ma młode, które jest mniejsze niż lwie młode. Ale mały pies ma wystarczająco dużo mleka, ponieważ w przeszłości wykarmiła osiem młodych”agafonow wspominał.

lionspark.ru

Dla dyrektora parku mleko Sandry jest dopuszczalne dla lwów, ponieważ ma wszystkie składniki odżywcze potrzebne do normalnego rozwoju. Takie zachowania na wolności sugerują, że jest nadzieja dla ludzkości, jeśli będzie ona naśladować cywilizowane zachowania takich zwierząt.

Chociaż takie wydarzenie datuje się na jakiś czas, to niewątpliwie jest to lekcja udzielona nam przez zwierzęta.