Szczeniak adoptuje 3 koty odrzucone przez matkę i wychowuje je jak własne –

Szczeniak adoptuje 3 koty odrzucone przez matkę i wychowuje je jak własne –

Historyczne różnice między psami i kotami ustępują w tej ciekawej opowieści. Okazuje się, że pewna kotka postanowiła nie zajmować się własnymi młodymi. To skłoniło jej właściciela do poszukiwania alternatywnego sposobu na wykarmienie trzech małych kociąt, które dorastały bez matki.

Adopcyjną matką kotki jest Alzira Bandeira z Brazylii, która pewnego dnia zdała sobie sprawę, że musi poszukać metod, dzięki którym kociaki nie stracą życia z braku pożywienia. Ponadto musiała znaleźć formułę żywieniową, która zapewniłaby kociętom odpowiednie składniki odżywcze.

Wśród trudności i zdenerwowania o przyszłość maluchów pojawiła się niewyobrażalna alternatywa. Jej pies o imieniu Rhadija zaczął karmić trójkę kociąt. A najśmieszniejsze jest to, że ten pies nigdy nie był matką własnego potomstwa, ale to nie przeszkodziło mu służyć jako mokra pielęgniarka.

Myślę, że to był zwierzęcy instynkt i ciekawe jest to, że Rhadija nigdy nie była matką. Byłam zachwycona, bo kocham zwierzęta…”, wspominała specjalistka, która zauważyła, że jej szczeniak zaczął samodzielnie produkować mleko.

Alzira przyznaje, że nie był to jej pierwszy wybór. Zanim Rhadija wyłoniła się jako bohaterka, pomyślała o udzieleniu schronienia kotce, która niedawno została matką. Jednak kotka nie przyjęła ani jednego, ani drugiego. To właśnie pośród rozpaczy pies zachował się imponująco.

Dla wszystkich, którzy znali tę historię, nie mogą przestać się uśmiechać. W żadnym momencie nikt nie myślał, że jest to możliwe. Po raz kolejny natura daje lekcję życia. Matka to nie ta, która rodzi, ale ta, która zostaje z tobą.

Choć historia pochodzi z 2019 roku, to bez wątpienia jest przykładem na to, jak zwierzęta zostawiają za sobą uprzedzenia, by pomagać sobie nawzajem.