Szczeniak adoptowany po odrzuceniu z powodu dużego rozmiaru dostaje owację na stojąco –

Szczeniak adoptowany po odrzuceniu z powodu dużego rozmiaru dostaje owację na stojąco –

W kilku miejscach w Stanach Zjednoczonych zabronione jest posiadanie psa z genetycznie hybrydowym4 schorzeniem. Z tego powodu Zeus był trudny do adopcji, ponieważ jest w połowie wilkiem, a w połowie Siberian Huskie. Ponadto istnieje czynnik warunkujący dotyczący reputacji, która go poprzedza.

Bycie pół wilkiem utrudniało adopcję, ponieważ uważa się, że ten gatunek nie może być udomowiony. Jednak w przypadku Zeusa jego historia miała się zmienić, gdy poznał go Ron Monroe. “Jak tylko go zobaczyłem (zmotywował moje serce). Jest zbyt słodki” – powiedział podekscytowany ojciec adopcyjny.

Zeus

Ten pies z czterech lat wyróżnia się na tle innych dzięki m.in dużym rozmiarem i wizerunkiem. Dla niektórych znawców Zeus jest mieszanką kilku ras.

Zeus

Schronisko, zwane Potter League for Animals, twierdzi, że Zeus miał właściciela i że bardzo go kochał. Jednak jego okoliczności życiowe zmieniły się i nie było możliwe, aby nadal opiekował się swoim pupilem. W obliczu tego, schronisko rozpoczęło trudną podróż, aby znaleźć mu stały dom.

Zeus

“Potrzebujemy twojej pomocy! Chcielibyśmy, abyś poznał Zeusa. I jeśli myślisz, że ten majestatyczny pies wygląda strasznie jak hybryda wilka, to pewnie masz rację. Naszym zdaniem jest w 1/3 owczarkiem niemieckim, w 1/3 husky i w 1/3 wilkiem.” napisała z fundacji w żartobliwym tonie.

Zeus
Zeus

Zeus jest najwspanialszym okazem psa, jaki można sobie wyobrazić. Cudownie magiczne jest obserwowanie go podczas spaceru. Jego ruchy są hipnotyzujące i wygląda jakby właśnie wyszedł ze sceny ze Zmierzchu. Jest niesamowicie czuły, uwielbia być głaskany, przytulany i kochany”, dodali, bezskutecznie próbując zmotywować go do adopcji, dopóki nie spotkali Monroe.

“Jak tylko zobaczyłem go osobiście, (byłem zachwycony). On jest takim słodkim chłopcem. Uwielbia zwijać się w nocy do snu i uwielbia bawić się na zewnątrz w śniegu. Aspekt częściowego wilka jest niesamowity. Ludzie lgną do niego ze względu na jego wygląd i jest bardzo przyjazny dla wszystkich, skomentował jego szczęśliwy nowy właściciel dla jednego z mediów.

Zeus
Zeus

Ten typ psów charakteryzuje się wyjątkowym zachowaniem. Mogą być bardzo nieśmiałe i nieufne. Jednak, gdy zostaną odpowiednio oswojone, stają się doskonałymi towarzyszami. Są bardzo inteligentne i mają wysoki poziom energii.