Studenci zdobywają zaliczenie z wychowania fizycznego wykonując prace ogrodowe dla osób starszych i niepełnosprawnych

Studenci zdobywają zaliczenie z wychowania fizycznego wykonując prace ogrodowe dla osób starszych i niepełnosprawnych

Alternatywne Centrum Nauki w Iowa wpadło na genialny pomysł pomocy swoim uczniom i społeczności jednocześnie.

Alternative Learning Center to szkoła dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którym grozi porzucenie nauki.

Aby pomóc uczniom z ich ocenami, szkoła oferuje im opcje z puli zajęć, które pozwolą im zdobyć punkty z przedmiotu wychowanie fizyczne. To co robią jest legalne, ponieważ jest to część programu nauczania i robią to tylko podczas dwóch ostatnich tygodni szkoły.

Jedną z wielu opcji jest wolontariat w wykonywaniu prac na podwórku dla osób, które nie mogą tego zrobić same, jak osoby niepełnosprawne i starsze.

Tim Hizler, człowiek stojący za jasnym pomysłem.

Jest nauczycielem nauk społecznych w ALC i rozpoczął inspirujący projekt kilka lat temu. Myśl o tym przyszła mu do głowy, gdy doświadczyli budowania własnego ogrodu.

Główną ideą programu jest nie tylko pomoc uczniom w ocenach, ale bardziej pomoc ludziom w społeczności, którzy nie mogliby już wykonywać uciążliwych prac na zewnątrz.

“Studenci i ja oraz inni studenci wychodzą i pomagają im. Może to być grabienie liści, wyrywanie chwastów, koszenie trawy, czyszczenie rynien – po prostu zależy od tego, czego potrzebują” – powiedział.

Hizler dodał również, że wykonywanie prac społecznych jest jedynym sposobem ich szkoły, aby oddać się społeczności. Poza tym uważa, że program przyniesie korzyści uczniom w dłuższej perspektywie.

“Uczniowie zazwyczaj nie są zbyt podekscytowani na początku, ale kiedy już się zaangażują i zaczną wykonywać prace na podwórku, stają się bardziej zmotywowani. To co naprawdę lubią to A: pomaganie ludziom. Naprawdę lubią oddawać ludziom i spotykać się z nimi” – powiedział Hizler.

Powiedział również PEOPLE: “Kiedy dzieciaki zrobią to raz, chcą to zrobić ponownie. To dobre dla nich, aby nauczyć się prawdziwych umiejętności życiowych.”

W rzeczywistości wiele szkół na całym świecie również wykorzystuje prace społeczne w angażowaniu uczniów w społeczność.

Zdecydowanie dobrze jest mieć programy takie jak prace społeczne, ponieważ nie tylko sprawią, że uczniowie będą zaangażowani w swoje społeczności, ale także uświadomią sobie swoją ważną rolę w społeczeństwie. W końcu zawsze lepiej jest mieć dobrze funkcjonującą społeczność, prawda?

Alternatywne Centrum Nauki DBQ program prac społecznych jest nadal aktywny i kontynuują oni zwyczaj oddawania się społeczności. Utrzymują swoich studentów zaangażowanych w działania takie jak sprzątanie ludzkich podwórek.

Poza tym, robią też inne zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak pływanie, odwiedzanie lokalnych firm, łowienie ryb i cała masa innych.

W niedawnym poście na Facebooku napisali: “Nasi studenci pomogli 13 osobom uporządkować swoje podwórko, przenieśli 2 jardy dużo, pocięli cztery ciężarówki pełne szczotek i wiele więcej. Kiedy nasi studenci spotykają się z ludźmi, którym służymy i rozumieją ich potrzeby, dostają to.”

Kudos dla szkół, uczniów i wszystkich, którzy stoją za tym pomysłem!

“‘Service To Others Is The Rent You Pay For Your Room Here On Earth’ -Muhammad Ali”

Obejrzyj poniższe wideo, aby poznać prawdziwe znaczenie “community service”.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.