Studenci sportują amerykańskie flagi na samochodach po tym, jak administrator nakazał ich usunięcie

Studenci sportują amerykańskie flagi na samochodach po tym, jak administrator nakazał ich usunięcie

Szkoły mają kody ubioru, kodeksy postępowania i inne zasady, które kierują zachowaniem uczniów, ich strojem, językiem i zachowaniem podczas przebywania w tych uświęconych salach i ograniczających ścianach.

Ale kiedy jeden z administratorów w Franklin County High School w Wirginii próbował rozprawić się z czymś zaskakującym, sposób w jaki dzieci zareagowały był imponujący.

Trzech uczniów zostało poinformowanych, że nie mogą już wywieszać amerykańskiej flagi na swoich ciężarówkach, ponieważ została ona uznana za “obraźliwą” i “zakłócającą spokój” Jedna z mam nastolatków była zszokowana!

“Mój syn zadzwonił do mnie ze szkoły mówiąc, że widział administratora wokół swojej ciężarówki i jest teraz wzywany do biura.”

Flickr/Cristian Ramirez

Źródło:
Flickr/Cristian Ramirez

Kiedy inni uczniowie usłyszeli, co się dzieje, byli równie oszołomieni. W końcu byli Amerykanami, a flaga była dla nich patriotycznym sposobem na pokazanie dumy z kraju.

Więc następnego dnia grupa kolegów z klasy zebrała się wokół trójki, która miała kłopoty. Utworzyli karawanę pojazdów z amerykańskimi flagami i przejechali razem przez miasto w drodze do szkoły.

YouTube/Luis Romero

Źródło:
YouTube/Luis Romero

Na poniższym filmie można usłyszeć warkot silników ciężarówek, zanim się je zobaczy, parada głównie białych ciężarówek dumnie powiewających amerykańską flagą. Nawet samochód lub dwa wkradły się do parady flag. Wjechali na szkolny parking, a klakson jednego z pojazdów zaintonował kilka pierwszych wersów “Dixie”.

Ich akt jedności został uchwycony na kamerze przez mamę, której nagranie stało się viralem. Hordy ludzi nie mogły uwierzyć, że administrator szkoły publicznej zabronił uczniom wywieszania amerykańskiej flagi na ich pojazdach.

Tej nocy, mama jednego z trzech uczniów otrzymała telefon od dyrektora szkoły, Jona Crutchfielda.

“Przeprosił chłopców i powiedział im, że wywieszanie flagi na ich ciężarówce nie jest sprzeczne z zasadami. Najwyraźniej było to wielkie nieporozumienie, które nigdy nie powinno zajść tak daleko.”

Franklin County High School nie jest jedyną szkołą publiczną, w której administratorzy próbowali zakazać wywieszania flagi. Administratorzy w Rocori High School w Minnesocie zainicjowali zakaz wywieszania flag po tym, jak uczniowie wywiesili flagę Konfederacji na swoich pojazdach zaparkowanych w szkole. Urzędnicy szkolni powiedzieli, że flagi były obraźliwe i wywołały niepokój wśród innych uczniów.

Następnego dnia uczniowie liceum zaprotestowali przeciwko zakazowi. Około 25 pojazdów z flagami amerykańskimi zaparkowało na szkolnej działce. Do końca tego dnia, liderzy uczniów i administratorzy szkoły osiągnęli kompromis, że zakaz nie zostanie wprowadzony, a obraźliwe flagi lub banery będą rozpatrywane indywidualnie.

Flickr/Justin Kerr Scheckler

Source:
Flickr/Justin Kerr Scheckler

Uczniowie Mount Zion High School w Georgii stanęli za kolegą z klasy, któremu powiedziano, że nie może wyświetlać amerykańskiej flagi na swojej ciężarówce podczas pobytu w szkole. Kolega wziął na media społecznościowe, aby podzielić się swoim zaskoczeniem.

“Uważam za niepokojące, że kiedy moja mama odbiera mnie ze szkoły w mojej ciężarówce powiewającej amerykańską flagą, pracownik wychodzi na zewnątrz i mówi mi, że nie wolno nam jej wywieszać na szkolnym parkingu. To nie w porządku. To jest to, po co żyjemy. To jest to, o co walczą nasi żołnierze, takie rzeczy.”

Uczniowie nie mogli zrozumieć, jak szkoła może wywiesić amerykańską flagę na zewnątrz na dziedzińcu szkolnym, ale nie mogą jej wywiesić na swoich pojazdach.

Obejrzyjcie poniższe wideo i zobaczcie, jak uczniowie zjednoczyli się, aby zaprotestować przeciwko zakazowi wywieszania amerykańskiej flagi na swoich pojazdach podczas pobytu w szkole. What do you think about these types of bans?

Please podziel sie tym this with your friends and family.