Stray senior kot jest trzymany po raz pierwszy i “rozpływa się” w ramionach weterynarza

Stray senior kot jest trzymany po raz pierwszy i “rozpływa się” w ramionach weterynarza

Starsze bezpańskie zwierzęta często przeszły przez wiele w swoim życiu. Te zwierzęta mogły spędzić całe swoje życie jako bezpańskie, lub w niektórych smutnych przypadkach, zostały porzucone, gdy ich rachunki medyczne stały się zbyt wysokie. Na szczęście jednak są ludzie, którzy dbają na tyle, by otworzyć swoje domy i serca dla tych zwierząt.

Barnaby, bezpański kot w New Jersey, miał szczęście znaleźć jednego z tych ludzi.

Ten mały kot był naprawdę w ciężkim stanie.

Barnaby miał uszkodzone oko i był niesamowicie niedożywiony. Był całkowicie samotny i był “seniorem”, jeśli chodzi o koty.

W wieku 15 lat nie było wielu ludzi, którzy byli gotowi pomóc kotu w potrzebie. Na szczęście Voorhees Animal Orphanage wkroczył, aby mu pomóc.

Barnaby otrzymał jedzenie, którego potrzebował, ciepłe miejsce do spania poza ulicami i wodę.

Kiedy schronisko przyjrzało mu się bliżej, zdali sobie sprawę, że prawdopodobieństwo, że Barnaby zostanie adoptowany, jest bardzo nikłe. Potrzebował dużo pomocy medycznej i specjalnej miłości.

Dla wielu potencjalnych adoptujących było to trochę za dużo, by prosić. Dla trudnych przypadków adopcyjnych, takich jak Barnaby, potrzeba specjalnej osoby do pomocy.

Nagle dr Ed Sheehan i jego żona Clare zadzwonili do schroniska i poprosili o więcej informacji na temat kota seniora. Chcieli pomóc w leczeniu potrzebującego kota w swojej własnej klinice. Czy byliby zainteresowani pomaganiem mu w znalezieniu domu na zawsze, również?

Po tym jak Ed i Barnaby spotkali się, to było idealne dopasowanie. Są takie mecze, które po prostu mają sens!

Kiedy Ed i starszy kotek spotkali się po raz pierwszy, połączyli się w sposób, który może znać tylko właściciel zwierzęcia. Barnaby nie mógł pomóc, ale sprawił, że Ed uśmiechał się i śmiał. Po pomocy w leczeniu kota, Ed wiedział, że nie może żyć bez niego.

Oferta pomocy szybko zamieniła się w mecz stworzony w kocim niebie.

Ed uznał, że Barnaby jest tak niesamowitym kotem, że nie chce bez niego żyć! Oficjalnie adoptował kota seniora i wprowadził go do swojego domu.

Wkrótce jednak wszyscy zauważyli zmianę w Barnabym. Spędzenie trochę czasu z kimś, komu zależało, miało ciekawy wpływ na Barnaby’ego.

Po adopcji Barnaby zaczął zachowywać się jak zupełnie nowy kot!

Był szczęśliwy, zdrowy i zadbany po raz pierwszy w swoim życiu! Wydawało się, że ma magiczny wpływ na kota i wydawało się, że zrzucił lata ze swojego życia. Posiadanie kogoś opiekującego się tobą może być po prostu najlepszym lekarstwem na złamane serce.

Jest wiele starszych kotów, które potrzebują naszej pomocy. Możemy zrobić naszą część, adoptując starsze zwierzęta lub po prostu czyniąc je wygodnymi, gdy się starzeją. To jest właśnie to, co Dr Ed zrobił dla Barnaby.

Dr Ed zadbał o to, by reszta życia Barnaby’ego była szczęśliwa. Odszedł za tęczowy most jako kot, który zaznał tyle miłości i opieki.

Sprawdź wideo z Barnaby i Dr Ed poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.