starszy pies o “misiowej twarzy” nie rozumie, dlaczego siedmiokrotnie zwracano go do schroniska

starszy pies o “misiowej twarzy” nie rozumie, dlaczego siedmiokrotnie zwracano go do schroniska

Ludzie kochają słodkie psy, a słodkie, urocze psy są zwykle pierwszymi adoptowanymi w schroniskach.

Ale jest jeden uroczy pies w SPCA of Wake County, który nie miał tyle szczęścia. Nazywa się Martin. Martin to starszy pies, który został porzucony przez swojego starszego tatę, który nie mógł się nim dłużej opiekować w podeszłym wieku.

“Jego [dad] miał 89 lat i doszedł do punktu, w którym nie mógł zapewnić Martinowi życia, na jakie uważał, że zasługuje” – powiedziała The Dodo Samantha Ranlet, specjalistka ds. komunikacji marketingowej w SPCA. “Chciał dla niego lepszego życia”

Był to ważny powód, choć bardzo smutny.

Martin nie jest już młodym psem i potrzebuje kogoś, kto zaopiekuje się nim i jego potrzebami. Takie było też życzenie jego byłego ojca, aby Martin trafił do domu, w którym będzie mógł wygodnie przeżyć swoje ostatnie dni.

Wygląda na to, że Martin zdaje sobie z tego sprawę i rozumie decyzję ojca.

“Dostosował się całkiem dobrze” – powiedział Ranlet. “Nie wiem, czy rozumiał, co się dzieje, ale nawet od pierwszego dnia był po prostu szczęśliwym, spokojnym, naprawdę słodkim staruszkiem o twarzy pluszowego misia”

Niestety, Martin nie miał szczęścia do swoich adopcji.

Został adoptowany, ale zawsze był zwracany. W rzeczywistości został zwrócony siedem razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, kiedy przebywał w schronisku.

Opieka nad starszymi psami nie jest łatwa i najprawdopodobniej zdali sobie z tego sprawę, kiedy zabrali Martina do domu. Jest również nosicielem nicieni sercowych.

Ale pracownicy schroniska nie poddali się. Wiedzieli, że przyszła rodzina Martina istnieje.

Zrobili więc kolejną najlepszą rzecz.

Opublikowali informację o Martinie na swojej stronie na Facebooku, aby znaleźć mu nową rodzinę.

“Martin jest naprawdę najlepszym psem. Jego poprzedni właściciel powiedział, że jest niezwykle łagodny, zwłaszcza w stosunku do dzieci – Martin używał [to] przytulał się do ich wnuków, aby mogły położyć na nim głowy na drzemkę. Świetnie dogaduje się z ludźmi w każdym wieku, w tym z seniorami, dogaduje się z psami różnej wielkości i o różnym poziomie energii, jest wyszkolony w domu i w klatce. Martin trochę niedosłyszy (ma 10 lat), ale nadal zna kilka sztuczek i uwielbia być nagradzany smakołykami” – napisali na swoim Facebooku.

I wiesz co? To zadziałało!

Post stał się wirusowy i otrzymał prawie 3000 udostępnień. Nie trzeba dodawać, że w mniej niż 48 godzin liczba zgłoszeń do adopcji została wyczerpana.

Jedno z tych zgłoszeń pochodziło od pary, która opiekowała się starszymi psami.

“Nie bali się jego wieku ani tego, że miał robaczycę serca” – mówi Ranlet. “Po prostu zakochali się w nim i jego energii misia”

To zabawne, ponieważ post sprawił, że Martin stał się bardzo popularny:

“…zaraz po tym, jak rodzina Martina opuściła SPCA i zabrała go do sklepu zoologicznego, pracownicy sklepu natychmiast go rozpoznali i powiedzieli: “Czy to Martin?!”” SPCA of Wake County udostępniło swój post na Facebooku.

Chociaż pracownicy SPCA of Wake County tęsknią za Martinem każdego dnia, są bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że w końcu mieszka w nowym domu.

Cieszymy się, że Martin znalazł tak wspaniały dom na zawsze! Poniżej znajduje się film o SPCA of Wake County.

Prosimy podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.