Starszy pies miał tylko “jedną godzinę”, kiedy rodzina weszła przez drzwi

Starszy pies miał tylko “jedną godzinę”, kiedy rodzina weszła przez drzwi

Gdyby mama Doris zatrzymała się w schronisku godzinę później, Doris już by nie było.

Była godzinę od eutanazji w schronisku w Los Angeles, kiedy została uratowana.

“Po prostu dostałam to uczucie, że muszę jej pomóc”, powiedziała mama Doris GeoBeats Animals. “Moja córka i ja wskoczyliśmy do samochodu i udaliśmy się do schroniska.”

Mama Doris powiedziała, że pracownicy schroniska byli wręcz zaskoczeni, że chcą adoptować psa seniora.

W momencie, gdy Doris weszła do samochodu swojej rodziny, była wyraźnie wypełniona ulgą.

“To był idealny początek jej nowego życia. Kiedy wyjeżdżaliśmy ze schroniska, Doris pochyliła się i położyła głowę na tym podłokietniku pomiędzy siedzeniem kierowcy i pasażera. Moja córka zaczęła płakać. Wiedzieliśmy, że postąpiliśmy słusznie – powiedziała mama Doris.

Doris została znaleziona leżąca na ulicy przez policjanta, który podniósł ją i przywiózł do schroniska. Jedyną inną rzeczą, która jest znana o Doris jest to, że miała wcześniej miot szczeniąt.

Ale teraz Doris spędza swoje dni żyjąc szczęśliwym życiem starszego psa, który jest bardzo kochany.

“Ma typową starszą panią z oszronioną twarzą. Nie interesuje się zabawkami. W stosunku do ludzi jest bardzo, bardzo przyjazna. W ogóle nie lubi innych zwierząt. Jest bardzo władcza i goni naszą chihuahua” – powiedziała mama Doris.

Uważa się, że Doris miała około 15 lub 16 lat, kiedy została uratowana ze schroniska i ważyła tylko 34 funty.

Dzięki opiece rodziny, jej waga wzrosła do 48 funtów i wygląda o wiele zdrowiej.

“Zdecydowanie stała się trochę bardziej energiczna. Nie wydaje się, żeby ją coś bolało” – powiedziała mama Doris. “Ona po prostu wydaje się być bardziej sztywna niż cokolwiek innego.”

Teraz Doris spędza dni na jedzeniu, odpoczynku i po prostu wiszeniu.

Albo szczeka na chihuahua.

“Śpi obok mojego łóżka, tuż obok mnie. Zabieramy ją w wozie do parku lub jedziemy jadąc plażą i zdobywając puppucinio” – powiedziała mama.

View this post on Instagram

“Ona jest po prostu prawdziwą postacią. To głupia, zabawna dziewczyna. Możesz po prostu powiedzieć, kiedy jest szczęśliwa. Macha ogonem i kręci się w kółko jak śmigło. W jej wieku, z artretyzmem, wciąż wie jak się dobrze bawić.”

Mama mówi, że ma tylko nadzieję, że Doris jest szczęśliwa w swoim nowym domu i może przeżyć resztę swoich dni w komforcie.

“Ona naprawdę ma swój własny umysł. Kto chce jeździć konno, kiedy można włóczyć się po parku? Jest najgłupszą dziewczyną!” mówi jej konto na Instagramie.

Ma nadzieję, że inni również rozważą adopcję psów seniorów i zrobienie tego samego dla nich.

“Większość ludzi chce młodsze psy. Schroniska są po prostu przepełnione i zapełnione. Niestety, wiele starszych psów przeżyło całe swoje życie z rodziną. Po prostu nie czuję, że życie w schronisku to w ogóle życie dla psa seniora. To po prostu tak niesamowicie smutne” – powiedziała mama.

Dlatego jej rodzina jest tak szczęśliwa, że mogła dać Doris nowe życie.

“Jest gwiazdą rocka, kochamy ją, cała nasza rodzina ją kocha.”

Dowiedz się więcej o historii Doris na poniższym filmie.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.