Starszy pies jest przywiązany na zewnątrz i porzucony z 7-słowną notatką

Starszy pies jest przywiązany na zewnątrz i porzucony z 7-słowną notatką

To przejmująca rzeczywistość, że psy-seniorzy są najbardziej narażone na porzucenie przez swoich właścicieli. Ludzie tracą zdolność do opieki nad rachunkami za leczenie lub potrzebami starszego psa i decydują się po prostu pozbyć się go. Etap “szczeniaka” jest zakończony i dostali wszystko, czego potrzebowali od psa, którego teraz zamierzają porzucić.

Jedna chwytająca za serce historia pokazuje, jak często się to zdarza.

Pexels

Źródło:
Pexels

Jedna niespodziewana wizyta w Wanderer’s Rest Humane Association w Nowym Jorku przerodziła się w coś niesamowitego. Na podwórku w pobliżu drzwi wejściowych siedziały sanki. W środku był pies przywiązany linami.

Pies został przywiązany do sań i porzucony przed frontem z notatką i małą miską z wodą.

Dogington Post

Źródło:
Dogington Post

Pies został porzucony w Canastota w stanie Nowy Jork i był zupełnie sam. Siedział tam przez całą noc, a jedyną informacją, jaką posiadało schronisko, była mała notatka. Notatka jest wystarczająca, aby doprowadzić cię do płaczu.

“Ponad 10 lat. Nie może już chodzić.”

Dogington Post

Źródło:
Dogington Post

Krótkimi dwoma zdaniami ktoś porzucił swojego ponad dziesięcioletniego psa. Ich pies, który był z nimi od lat i polegał na nich w zakresie potrzeb medycznych. Wszystko to było w dół, kiedy porzucili psa w schronisku. Pies nie miał pojęcia, gdzie jest i chciał tylko być w domu ze swoją rodziną. Niestety, pies nie miał pojęcia, jak bardzo był samotny.

Gdyby nie takie miejsca jak Wanderer’s Humane Association, psy takie jak ten nigdy by nie trafiły.

Zaraz po przyjęciu psa, nazwali go Perry. Zabierając go do środka na kilka testów i prac, zrobili pełne badanie. Podczas gdy jego testy przychodziły, zamieścili zdjęcie do niego na Facebooku, pytając, czy ktoś go rozpoznał:

“Jeśli ktokolwiek rozpoznaje tego psa, prosimy o kontakt z nami ASAP. Został pozostawiony poza naszym schroniskiem w pewnym momencie w ciągu nocy przywiązany do sań. Notatka pozostawiona przy nim stwierdza: “Ponad 10 lat. Nie może już chodzić.” To jest porzucenie. Jeśli nie możesz dłużej opiekować się swoim zwierzęciem z jakiegokolwiek powodu, zadzwoń do nas, a my możemy bezpośrednio pomóc lub dać ci zasoby. Porzucenie ich nie jest odpowiedzią i nigdy nie będzie akceptowalne, zwłaszcza takiego, który nie może już chodzić.”

Schronisko jest całkowicie finansowane przez darowizny i ten wydatek nie był czymś, czego się spodziewali.

Pexels

Źródło:
Pexels

Ludzie, którzy zobaczyli post postanowili pomóc i chcieli zapewnić Perry’emu odpowiednie leczenie. Miał dwie choroby przenoszone przez kleszcze i poważną infekcję skóry, która wymagała opieki. Po kilku środkach przeciwbólowych i leczeniu, zaczął zachowywać się jak inny pies! Niewiarygodnie, był nawet w stanie chodzić z niewielką pomocą.

Perry jest w dobrych rękach i otrzymuje pomoc, której potrzebuje.

Facebook

Źródło:
Facebook

Kiedy po raz pierwszy przybył, Perry nie był do przyjęcia, podczas gdy on był coraz leczenie. Umieszczają jego historię na Facebooku dla każdego, kto chce śledzić jego odzyskanie! Ich oryginalny post opisujący historię pokazuje tylko, jak straszna jest rzecz, która została zrobiona Perry’emu.

Sprawdź post na Facebooku i zachęcające komentarze poniżej!

“Nie znamy sytuacji osoby, która zostawiła tego psa. Jeśli potrzebujesz pomocy ze swoim zwierzęciem, zawsze jesteśmy tutaj, aby pomóc w taki czy inny sposób… nawet jeśli nie możemy wziąć go bezpośrednio od ciebie, możemy pomóc zapewnić inne opcje. Pozostawienie zwierzęcia uwiązanego na zewnątrz pozostawia je podatne na zranienie przez wiele rzeczy. Jesteśmy schroniskiem i chociaż zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc każdemu zwierzęciu, które przechodzi przez nasze drzwi, nie mamy nieograniczonych zasobów. Nie mamy weterynarza na etacie. Polegamy na darowiznach. Możemy tylko mieć nadzieję, że każdy, kto znajdzie się w sytuacji, w której poczuje, że musi podrzucić gdzieś swojego zwierzaka, zadzwoni do wszystkich swoich lokalnych schronisk/ratowni i szpitali weterynaryjnych, aby najpierw poszukać innych, bezpieczniejszych opcji. Jesteśmy błogosławieni ilością wsparcia, jakie otrzymujemy od naszej społeczności i razem pomożemy temu psu.”

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Mamy kolejną aktualizację dotyczącą Perry’ego Pirenejczyka. Dziś rano Perry jest w stanie stanąć samodzielnie. Był w stanie chodzić a..

Posted by Wanderers’ Rest Humane Association onTuesday, June 16, 2020