Starszy mężczyzna zbiera wodę rękami, aby dać małemu psu pić –

Starszy mężczyzna zbiera wodę rękami, aby dać małemu psu pić –

Bardzo częstym obrazem na ulicach każdego miasta jest obraz bezdomnego psa szukający pożywienia na ulicach. Mały piesek, który jest często bohaterem tego obrazu, ma często negatywne doświadczenia, które doprowadziły go do życia na ulicy.

Ta potrzeba prowadzi go do poszukiwania codziennego jedzenia, wędrując po mieście, gromadząc doświadczenia i chwile, które często nie są najlepsze. Czasami widzi się obrazy takie jak ten w tej historii, które biorą się z ludzkich uczuć.

Opowiada ona o starszym człowieku, któremu udało się dostrzec, jak bardzo potrzebujący był pies. Ponieważ w pobliżu nie było żadnej miski, nie zawahał się podać mu wody z własnych rąk. Przypuszcza się, że scena ta miała miejsce na ulicy w jednym z miast w Ekwadorze.

Starszy mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że jest filmowany przez telefon komórkowy przechodnia, który zdążył zarejestrować ten ekscytujący moment. Ten starszy mężczyzna zaczerpnął z kranu niewielką ilość płynu i pochylił się do małego czarno-białego psa z futerkiem, który szybko zaczął pić.

Niestety, nie ma zbyt wielu informacji na temat psa i starszego mężczyzny. Nie wiadomo, czy pies ma właściciela, czy mężczyzna jest jego właścicielem, czy też pies mieszka na ulicy. To, co jest dla nas jasne, to życzliwość, która istnieje w niektórych ludziach, którzy dbają o potrzeby naszych planetarnych towarzyszy.

Nie ma wątpliwości, że sytuacja bezdomnych psów jest bardzo skomplikowana. Większość z nich ma szczęście, jeśli uda im się codziennie zjeść coś, co znalazły na ulicy. Powyższy klip poruszył tysiące osób, które empatyzują z bezdomnymi zwierzętami.

Wspomniany filmik został odtworzony miliony razy, pozostawiając 107 milionów “polubień” i skomentowany ponad 10 tysięcy razy. Lekcja życia pozostawiona przez obraz skłania każdego do medytacji.

Jak pięknie jest widzieć takie rzeczy”, “Ci, którzy mają najmniej, są tymi, którzy oferują najwięcej, to piękne”, “To jest bycie prawdziwym człowiekiem”, “Gdybyśmy tylko wszyscy mieli takie samo myślenie i uczucie jak on, świat byłby inny” i “Pewnego dnia niezbyt daleko, zostanie nagrodzony za ten dobry i szlachetny czyn”, wskazali różni użytkownicy portali społecznościowych.

Empatia nigdy nie wyjdzie z mody. Ratowanie tego typu działań może odmienić współczesne społeczeństwo. Jest jeszcze czas na poprawę tam, gdzie można to zrobić z korzyścią dla innych istot, które dzielą naszą planetę.