Stacja benzynowa zapewnia jedzenie i dach nad głową wszystkim bezdomnym szczeniakom, które przechodzą obok –

Stacja benzynowa zapewnia jedzenie i dach nad głową wszystkim bezdomnym szczeniakom, które przechodzą obok –

Piąta Grupa to stacja paliw znajdująca się w stanie Parana w Brazylii, gdzie właściciel postanowił dać schronienie psom ulicznym. Choć nie należy do organizacji non-profit, to chęć wniesienia czegoś dla społeczności sprawiła, że kontynuuje wspomnianą inicjatywę.

Stacja benzynowa zwiększyła zakres usług dla swoich stałych klientów, którzy z zadowoleniem przyjęli nowy sposób wspierania bezpańskich psów. Przy większym wsparciu dla tego typu rozwiązań, mogłoby to coś zmienić w tej dziedzinie.

“Wszystkie (zwierzęta) są finansowane we własnym zakresie, bez pomocy z zewnątrz. Serdecznie gratulujemy temu przedsiębiorcy i życzymy mu Bożego błogosławieństwa za taką postawę”, wspominała osoba przechodząca obok strategicznie położonej stacji benzynowej.

przyczepa.my

Chociaż każda lokalizacja na planecie ma bezpańskie psy, jeśli społeczność czuła się włączona w odpowiednie działania zdrowotne mające na celu opiekę nad zwierzętami bez domów, rzeczywistość byłaby inna.

nos.de.trailer

Grupo Quinta postanowił dać nową szansę wszystkim tym bezpańskim, którzy do niego przyszli, dając im mały dom, schronienie, jedzenie, a co najważniejsze, dużo miłości. Zwierzęta zawsze będą reagować na to, jak są traktowane i na stacji benzynowej doskonale o tym wiedzą.

nos.de.trailer

Przy wejściu do placówki znajduje się nadmuchiwany balon o nazwie Quibob, który symbolizuje poświęcenie dla dobra psów. Figura ta została wybrana dla zwiedzających, aby mogli zrobić sobie zdjęcia z tym nieszablonowej wielkości psem.

nos.de.trailer

“Podczas naszej podróży zatrzymaliśmy się, aby zatankować na stacji benzynowej @grupoquinta i znaleźliśmy piękne podejście. Właścicielka budki wita wszystkie zwierzęta, które się tam pojawiają. Dostępne schronienie, wyżywienie i opieka weterynaryjna”, wskazał użytkownika portalu społecznościowego, na którym znajduje się konto Grupo Quinta.

nos.de.trailer

“Nagroda za te dobre uczynki będzie liczna. Dziękuję w imieniu szczeniaków”, był jednym z najczęściej oglądanych komentarzy w sieci.

przyczepa.my

“Co za miły gest, chciałbym, żeby było więcej takich ludzi” . Kilku użytkowników wskazało, że podziwia inicjatywę tej stacji paliw.