Społeczność uratowała bezdomnego kota przed okrutną pogodą i nigdy nie przestała szukać jego najlepszego przyjaciela! 🐱❤️

Społeczność przyniosła bezpańskiego kota do środka przed trudną pogodą i nigdy nie przestała szukać jego najlepszego przyjaciela.

fluffy cat happy


VictorExploitsValleySPCA

W zeszłym miesiącu dwa długowłose koty (jeden pomarańczowo-biały, a drugi szary) zostały zauważone na zewnątrz w śniegu, walcząc z trudną pogodą.

Znalazca skontaktował się z mediami społecznościowymi, zbierając pomoc, aby uratować parę zmęczonych dusz przed przenikliwym zimnem. Podążały za sobą wszędzie, szukając pożywienia i ciepłego schronienia. Ich twarze były pokryte ranami i bliznami.

Członkowie społeczności ratowników ruszyli do akcji i zastawili humanitarne pułapki w okolicy, próbując sprowadzić oboje w bezpieczne miejsce.

bezpańskie puszyste koty śnieg


Zostali zauważeni na zewnątrz w śnieguExploitsValleySPCA

Dzięki sumiennym wysiłkom udało im się zabezpieczyć pomarańczowo-białego kota, ale jego towarzysz, szary kot, uniknął pułapki i nigdzie go nie znaleziono pomimo godzin oczekiwania i poszukiwań.

Ratownicy przywieźli pomarańczowo-białego kota do Exploits Valley SPCA, kontynuując misję odnalezienia jego kociego przyjaciela. “Został uratowany przed życiem na zewnątrz przez ostatnie dwa lata. Przybył bardzo zdenerwowany, poobijany i całkowicie zmatowiały” – podzieliło się SPCA.

.
shy cat shelter


Był bardzo zdenerwowany, gdy przybył do schroniskaExploitsValleySPCA

Kot był przestraszony i skulony w kącie, trzymając głowę nisko. Biorąc pod uwagę jego majestatyczną sylwetkę i wszystko, przez co przeszedł, schronisko chciało nadać mu silne imię. Z pomocą społeczności, z miłością nazwali go Victor.

Kilka ciężkich lat spędzonych na zewnątrz sprawiło, że Victor był ostrożny i nieco nieufny. Otoczony komfortem, pysznym jedzeniem i łagodnymi słowami, zaczął rozgrzewać się do ludzi.

stray cat trust petting


ExploitsValleySPCA

Kiedy skosztował pierwszego przysmaku, jego uszy podniosły się i podniósł głowę, by sięgnąć po więcej. Po zjedzeniu tubki oblizał usta do czysta, a strach w jego oczach zniknął.

“Chociaż przybył przerażony, szybko wychodził ze swojej skorupy dzięki miłości i delikatnemu dotykowi.”

.
cat shelter treats


ExploitsValleySPCA

Podczas gdy Victor dochodził do siebie i dostosowywał się w schronisku, jego najlepszy przyjaciel nie został jeszcze odnaleziony, a poszukiwania trwały nadal.

W ciągu około tygodnia Victor przeszedł od bycia szorstkim na krawędziach, przestraszonym, brudnym i matowym do bycia czystym, szczęśliwym i pewnym siebie. Został w pełni zweryfikowany, wykastrowany, a nawet przeszedł metamorfozę w gabinecie weterynaryjnym.

transformed shelter cat


ExploitsValleySPCA

Personel weterynaryjny zgolił zawiązane futro na jego brzuchu oraz oczyścił i opatrzył jego rany i skaleczenia.

“Patrząc na jego twarz, czuje się jak zupełnie nowy człowiek. Uwielbia zwracać na siebie uwagę i stanie na tylnych łapach, by pogłaskać cię po głowie. Uwielbia spać, jeść i być głaskanym.”

.
majestic cat shelter


Victor przeszedł sporą przemianęExploitsValleySPCA

Po 28 dniach nieugiętej determinacji, ich długie poszukiwania w końcu się opłaciły. “Victor został uratowany cztery tygodnie temu i przeszedł taką transformację. Jedyną rzeczą, której mu brakowało, był jego słodki najlepszy przyjaciel.”

“Dzisiaj to się zmieniło.”

.
bezpańskie koty śnieg


Ratownicy nigdy nie przestali szukać najlepszego przyjaciela VictoraExploitsValleySPCA

Marilyn, ratownik zwierząt i wielu zaniepokojonych członków społeczności zjednoczyło swoje wysiłki, aby uratować przyjaciela Victora, pięknego szarego kota o imieniu Hugo.

Hugo odpoczywa w wygodnym, ciepłym łóżku z pełnym brzuchem po weryfikacji i leczeniu. Nadal jest brudny i matowy, ale wkrótce otrzyma królewskie zabiegi spa, tak jak Victor. “Czuje się trochę zdenerwowany, ale jest już łatwy w obsłudze. Życie ma się dobrze.”

.
schronisko dla bezdomnych kotów


Po 28 dniach odnaleźli szarego kota o imieniu HugoExploitsValleySPCA

Victor i Hugo mogą dziś spać spokojnie z pełnymi brzuchami, a wkrótce będą biegać razem, tym razem w komforcie i cieple.

“Przed i po, na które wszyscy czekaliśmy.”

orange white cat shelter


ExploitsValleySPCA

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Victorze i Hugo oraz Exploits Valley SPCA na Facebooku i ich kanale YouTube.

Powiązana historia: Kot Tylko Skóra i Kości Podchodzi Do Ludzi Prosząc O Pomoc, W Miesiąc Dokonuje Niesamowitej Przemiany